• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Xerjoff Shooting Stars Lua EdP 50ml

Xerjoff Shooting Stars Lua EdP 50ml

Compare
Maybe this could be an nice gift for your sister? This particular fragrance comes from the Xerjoff Shooting Stars lineup.

·

Popularity

4151

in

Eau de Parfum
From 3 payments of £53.70/mo. with
AD

From Cosmetify

Xerjoff Lua Eau De Parfum 50ml

£2.95 shipping, 3-5 days
£167.41

Rackhams

Xerjoff Shooting Stars Lua Eau De Parfum 50ml

Lowest price

·Free shipping, 1-3 days
£161.10

Advertisement

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Valentino Donna Born In Roma EdP 50ml
100+
100+ watching
Valentino Donna Born In Roma EdP 50ml
£65.50
£1,310.00/L
Gucci Intense Oud EdP 90ml
50+
50+ watching
Gucci Intense Oud EdP 90ml
£74.90
£832.22/L
Tom Ford Ombré Leather EdP 100ml
100+
100+ watching
Tom Ford Ombré Leather EdP 100ml
£119.75
£1,197.50/L
Yves Saint Laurent Black Opium EdP 90ml
100+
100+ watching
Yves Saint Laurent Black Opium EdP 90ml
£79.70
£885.56/L
Lancôme La Vie Est Belle EdP 100ml
100+
100+ watching
Lancôme La Vie Est Belle EdP 100ml
£72.95
£729.50/L
Yves Saint Laurent Libre EdP 50ml
100+
100+ watching
Yves Saint Laurent Libre EdP 50ml
£68.65
£1,373.00/L
Prada Paradoxe EdP 90ml
Prada Paradoxe EdP 90ml
£94.71
£1,052.33/L

Product details

Lowest price for Xerjoff Shooting Stars Lua EdP 50ml is £161.10. This is currently the cheapest offer among 9 stores.

While you could think that perfumes only should be worn in more formal social gatherings, there are many occasions where it could be appropriate, for example at work or in your everyday routine when you want that little extra something.

  • For women
  • Xerjoff Shooting Stars
  • Eau de parfum
  • Nimble 50 ml bottle

While the bottle only holds 50 ml, this could be an advantage if you're looking for something that doesn't come in a gargantuan bottle that'll take up all the space in your bathroom cabinet.

You're looking at an EdP from Xerjoff. Not to be confused with regular parfums, an eau de parfum has a lower concentration of perfume oils and is, therefore, a bit more delicate and light. That being said, it should still last most of the day before wearing off. If brand and series are of importance to you, you'd be interested to know that hits is a Xerjoff Shooting Stars fragrance.

In our price listing you can get quick overview of the different prices and right now Xerjoff Shooting Stars Lua EdP 50ml has a lowest price of £161. The price is above average for the category, which combined with all its features make this fragrance a premium product.

Compare:

Features

Product

Product nameXerjoff Shooting Stars Lua EdP 50ml
BrandXerjoff
TypeEau de Parfum

Additional Info

Created at PriceRunner2017-12-05

Product Properties

SeriesXerjoff Shooting Stars
GenderFemale
Volume50.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.