• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Juicy Couture EdP 30ml

Juicy Couture EdP 30ml

Compare
This could be great if you're just looking for a small bottle, given its 30-ml volume. Eau de parfum fragrances are slightly less concentrated than normal parfums.

·

Popularity

4150

in

Eau de Parfum
From 3 payments of £5.50/mo. with
30 ml£16.50
100 ml£32.95
AD

From Cosmetify

Juicy Couture Eau De Parfum 30ml

£3.95 shipping, 3-4 days
£20.65

Notino

Juicy Couture Juicy Couture EDP W 30 ml

Lowest price

·£3.99 shipping, 3-5 days
£16.50

Advertisement

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Valentino Donna Born In Roma EdP 50ml
100+
100+ watching
Valentino Donna Born In Roma EdP 50ml
£65.46
£1,309.20/L
Gucci Intense Oud EdP 90ml
50+
50+ watching
Gucci Intense Oud EdP 90ml
£74.90
£832.22/L
Lancôme La Vie Est Belle EdP 100ml
100+
100+ watching
Lancôme La Vie Est Belle EdP 100ml
£65.17
£651.70/L
Yves Saint Laurent Black Opium EdP 90ml
100+
100+ watching
Yves Saint Laurent Black Opium EdP 90ml
£79.70
£885.56/L
Prada Paradoxe EdP 50ml
100+
100+ watching
Prada Paradoxe EdP 50ml
£63.73
£1,274.60/L
Tom Ford Ombré Leather EdP 100ml
100+
100+ watching
Tom Ford Ombré Leather EdP 100ml
£119.75
£1,197.50/L
Giorgio Armani Sì EdP 50ml
50+
50+ watching
Giorgio Armani Sì EdP 50ml
£65.13
£1,302.60/L

Reviews

Product details

Lowest price for Juicy Couture EdP 30ml is £16.50. This is currently the cheapest offer among 7 stores.

While you could think that perfumes only should be worn in more formal social gatherings, there are many occasions where it could be appropriate, for example at work or in your everyday routine when you want that little extra something.

  • Compact 30 ml bottle
  • For women
  • Eau de parfum
  • Made by Juicy Couture

This is a fragrance for women from Juicy Couture, an eau de parfum. Not to be confused with regular parfums, an eau de parfum has a lower concentration of perfume oils and is, therefore, a bit more delicate and light. That being said, it should still last most of the day before wearing off.

If you are at all conscious about putting a bottle of fragrance in your checked bag, then you might want to consider this one. It's small enough to be allowed to go in your carry-on.

This fragrance has a high review average of 4.17 out of 5 and all its features make it a great purchase. In the category of fragrances, this is at present a top-ranked fragrance in terms of popularity on PriceRunner and right now EdP 30ml can be bought for £17.

Compare:

Features

Product

Product nameJuicy Couture EdP 30ml
BrandJuicy Couture
TypeEau de Parfum

Additional Info

Created at PriceRunner2018-04-20

Product Properties

Target GroupWoman
Volume30.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.