• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Chanel Gabrielle EdP 100ml
-18%

Chanel Gabrielle EdP 100ml

Compare
Looking for a fragrance? This one from Chanel could be what you're after. Maybe this could be an nice gift for your wife?

·

Popularity

1809

in

Eau de Parfum
From 3 payments of £40.53/mo. with
50 ml£89.60
100 ml£121.60
AD

From Cosmetify

CHANEL Gabrielle Eau De Parfum 100ml

£6.00 shipping, 8-9 days
£178.00

The Perfume Shop

CHANEL GABRIELLE Eau de Parfum Spray - 100ml

Lowest price

·Free shipping, 3-4 days
£121.60

Advertisement

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Valentino Donna Born In Roma EdP 50ml
100+
100+ watching
Valentino Donna Born In Roma EdP 50ml
£65.46
£1,309.20/L
Gucci Intense Oud EdP 90ml
50+
50+ watching
Gucci Intense Oud EdP 90ml
£74.90
£832.22/L
Lancôme La Vie Est Belle EdP 100ml
100+
100+ watching
Lancôme La Vie Est Belle EdP 100ml
£65.17
£651.70/L
Prada Paradoxe EdP 50ml
100+
100+ watching
Prada Paradoxe EdP 50ml
£63.73
£1,274.60/L
Yves Saint Laurent Black Opium EdP 90ml
100+
100+ watching
Yves Saint Laurent Black Opium EdP 90ml
£79.70
£885.56/L
Tom Ford Ombré Leather EdP 100ml
100+
100+ watching
Tom Ford Ombré Leather EdP 100ml
£119.75
£1,197.50/L
Giorgio Armani Sì EdP 50ml
50+
50+ watching
Giorgio Armani Sì EdP 50ml
£65.13
£1,302.60/L

Reviews

Product details

Lowest price for Chanel Gabrielle EdP 100ml is £121.60. This is currently the cheapest offer among 9 stores.

Just a slight sprinkle of perfume might be just the thing that makes that little bit of extra difference when you're dressed up and about to go out. Either way, it can't hurt to have a bottle at home in case the situation calls for it.

  • For women
  • Nimble 100 ml bottle
  • Eau de parfum
  • Chanel Gabrielle

You're looking at an eau de parfum from Chanel. Not to be confused with regular parfums, an eau de parfum has a lower concentration of perfume oils and is, therefore, a bit more delicate and light. That being said, it should still last most of the day before wearing off. If brand and series are of importance to you, you'd be interested to know that hits is a Chanel Gabrielle fragrance.

If you are at all conscious about putting a bottle of fragrance in your checked bag, then you might want to consider this one. It's small enough to be allowed to go in your carry-on.

This is one of the very most popular fragrances on PriceRunner right now and it currently has a lowest price of £122. The price is above average for the category, which combined with all its features make this fragrance a premium product.

Compare:

Features

Product

Product nameChanel Gabrielle EdP 100ml
BrandChanel
TypeEau de Parfum

Additional Info

Created at PriceRunner2018-05-31

Product Properties

SeriesChanel Gabrielle
Target GroupWoman
Volume100.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.