Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

This heat brush from Babyliss comes equipped with two temperature settings, to be suitable for every hair type. It has an ionizing function which means that your hair doesn't becom
It's a good time to buy! Prices are currently £10 less than average.
*Pay in 24 installments with Klarna, APR 21.90%: Borrowing more than you can afford, or paying late, may make it harder to get credit in the future. Credit subject to status. 18+. UK residents only. A downpayment of 10% or higher may be required. Klarna Financing has a representative 21.9% APR (fixed). Representative example: 21.9% APR representative based on a loan amount of £1200 repayable over 24 months at an interest rate of 21.9% p.a. (Fixed). 23 monthly payments of £61.06 and last payment of £55.01. Total amount payable of £1,463.39. Total charge for credit £263.39. Minimum and maximum purchase amount £250 - £10,000. Lender: Klarna Financial Services UK Limited (nr 14290857). T&Cs apply. Pay in 3: Klarna’s Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. T&Cs and late fees apply.
Advertisement
Advertisement
Lowest price for Babyliss Air Style 1000 AS136E is £29.00. This is currently the cheapest offer among 20 stores.
This heat brush from Babyliss can be your hair's best friend. A heat brush is the perfect tool for getting styled hair quickly and easily. It's the perfect tool for making your hair ready for the party, but it can also be used for a fresh everyday-look.
This product has two temperature settings, which gives you flexibility when styling your hair. If you have very thin hair, for example, it's best to use a lower temperature. It has a swivel cord, which allows you to move however you want.
This heat brush has a cord of 250 cm, which is pretty standard.
In summary, there are many advantages to Babyliss Air Style 1000 AS136E. Currently, the lowest price on this product is £29, but feel free to compare the price between different retailers to find the best deal for you.
Product | |
|---|---|
| Product name | Babyliss Air Style 1000 AS136E |
| Brand | Babyliss |
| Type | Heat Brushes |
Power Source | |
| Power Source | AC Mains |
Measures | |
| Diameter | 50.0 mm |
| Weight | 325.0 g |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2020-06-03 |
Product Properties | |
|---|---|
| Properties | Hot Air, Ionic, Interchangeable Head, Swivel Cord |
| No. of Heat Settings | 2 |
| Colour | Purple, Grey |
| Manufacturer Colour | Copper |
| Cord Length | 250.0 cm |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .