Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Coffee Brewer,with Drip Stop, 750W, Capacity: 0.92 L, Capacity (cups): 7 Cups, Disposable Filter, Colour: Black
Lowest price for Philips HD7432 is £39.98. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Product | |
|---|---|
| Product name | Philips HD7432 |
| Brand | Philips |
| Type | Coffee Brewers |
Product Properties | |
| Type of Coffee Pot | Glass Pot |
| No. of Brewing Pots Included | 1 pcs |
| Features | Drip Stop |
| Functions | Automatic Shutdown |
| Colour | Black |
| Integrated Coffee Grinder | No |
| Capacity | 0.92 L |
| Capacity (cups) | 7 Cups |
Features | |
|---|---|
| App Control | No |
Material | |
| Material | Plastic |
Power Source | |
| Power | 750 W |
Measures | |
| Weight | 1.1 kg |
| Depth | 17.2 cm |
| Height | 27.0 cm |
| Width | 21.0 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2015-03-03 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .