Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Coffee Brewer, 2025W, Capacity: 1.8 L, Brewing Time (min): 7 min, Colour: Silver
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Lowest price for Melitta M170 M Professional is £334.07. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Product | |
|---|---|
| Product name | Melitta M170 M Professional |
| Brand | Melitta |
| Type | Coffee Brewers |
Product Properties | |
| Type of Coffee Pot | Glass Pot |
| No. of Brewing Pots Included | 2 pcs |
| Brewing Time (min) | 7.0 min |
| Functions | Lime Indicator |
| Colour | Silver |
| Integrated Coffee Grinder | No |
| Capacity | 1.8 L |
Features | |
|---|---|
| App Control | No |
Material | |
| Material | Glass |
Power Source | |
| Power | 2025 W |
Measures | |
| Weight | 6.2 kg |
| Height | 46.3 cm |
| Width | 21.0 cm |
| Depth | 42.0 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2022-12-05 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .