Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Making coffee in a coffee brewer is often very simple and quick. You don't need to consider shutting down the machine, as it has automatic shut-off. A built-in drip tray is practic
*Pay in 24 installments with Klarna, APR 21.90%: Borrowing more than you can afford, or paying late, may make it harder to get credit in the future. Credit subject to status. 18+. UK residents only. A downpayment of 10% or higher may be required. Klarna Financing has a representative 21.9% APR (fixed). Representative example: 21.9% APR representative based on a loan amount of £1200 repayable over 24 months at an interest rate of 21.9% p.a. (Fixed). 23 monthly payments of £61.06 and last payment of £55.01. Total amount payable of £1,463.39. Total charge for credit £263.39. Minimum and maximum purchase amount £250 - £10,000. Lender: Klarna Financial Services UK Limited (nr 14290857). T&Cs apply. Pay in 3: Klarna’s Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. T&Cs and late fees apply.
Advertisement
Lowest price for Beko CFM6151 is £61.00. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Are you looking for a new coffee machine? Today, there are many different coffee makers available, such as pour overs, cold brewers or espresso machines. CFM6151 is a coffee machine with a detachable water tank, so you can make sure the water is fresh during every brew.
This type of brewer, so-called drip brewers, are user-friendly and you can find models in all price ranges. Any spillage ends up in the built-in drip tray. It's easy to remove and wash, which makes cleaning the machine super easy.
This is a very classic model of coffee machine that you can place wherever you want in the kitchen. This coffee machine has a water tank with a capacity of 1,8 litres.
If you price compare this product on PriceRunner, you will see that it currently has a lowest price of £61. It has a high average rating of 5.00 out of 5, which makes it a really good purchase.
Product | |
|---|---|
| Product name | Beko CFM6151 |
| Brand | Beko |
| Type | Coffee Brewers |
Product Properties | |
| Features | Water Line, Removable Watertank |
| Functions | Automatic Shutdown |
| Colour | White |
| Integrated Coffee Grinder | No |
| Capacity | 1.8 L |
| Capacity (cups) | 12 Cups |
Features | |
|---|---|
| App Control | No |
Material | |
| Material | Plastic |
Measures | |
| Weight | 2.7 kg |
| Depth | 26.7 cm |
| Height | 41.2 cm |
| Width | 27.4 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2017-05-26 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .