Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Hand Blender, 160W, Red, 2 No. of Speeds, Ice Crusher, Stainless Steel Foot, Adjustable Speed, Dishwasher Safe Accessory, kg
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Lowest price for Bamix One Red is £129.48. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Bamix One Red |
| Brand | Bamix |
Product Properties | |
| Features | Stainless Steel Foot, Dishwasher Safe Accessory, Ice Crusher, Adjustable Speed |
| Colour | Red |
| Manufacturer Colour | Red |
| No. of Speeds | 2 |
Power Source | |
|---|---|
| Power | 160 W |
Measures | |
| Length | 35.0 cm |
| Weight | 0.94 kg |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2025-09-26 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .