Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Lowest price for Sony HT-S350 is £224.62. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
This is a classic home cinema system with speakers that are placed on the floor. This home cinema system enhances your audio experience and makes your movies more vivid. The subwoofer provides a powerful bass sound and the extra push that may be needed for a wonderful experience. HT-S350 is a system that provides a greater movie experience thanks to great sound quality.
This is a home cinema system with speakers on all channels. Something for the film enthusiast who really wants to be involved in the film. Maximize the movie experience and enhance the cinema feeling HT-S350 handles Dolby Digital, which is the audio format that both Viaplay and HBO are using.
As you can see, there are many great things to say about Sony HT-S350. This is a top-ranked model in terms of popularity on PriceRunner at the moment och and has a current lowest price of £225. It has a high average rating of 4.4 out of 5 and all its handy features make it a great purchase.
Product | |
|---|---|
| Product name | Sony HT-S350 |
| Brand | Sony |
| Type | Soundbars |
Type | |
| Subwoofer | Yes |
| Connection on Subwoofer | Wireless |
| Subwoofer Construction | Bass Reflex |
Product Properties | |
| Colour | Black |
Picture | |
| 3D Pictures | No |
Features | |
| Voice Control | No |
| Automatic Calibration | No |
| (ARC) Audio Return Channel | ARC |
| DSP | No |
| Remote Control | Yes |
Connections | |
| HDMI Pass-Through | No |
| No. of Optical S/PDIF | 1 pcs |
| Connections | 3.5 mm Jack, Optical S/PDIF, HDMI |
| Outputs | HDMI |
| No. of HDMI Out | 1 pcs |
Audio | |
|---|---|
| Surround Sound Formats | Dolby Digital 5.1, Dolby Digital |
| Channel Separation | 2.1 |
Energy Facts | |
| Power Consumption (Standby) | 0.5 W |
Wireless | |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth Version | 5.0 |
Measures | |
| Weight (Subwoofer) | 7.8 kg |
| Width (Soundbar) | 90.0 cm |
| Height (Soundbar) | 6.4 cm |
| Depth (Subwoofer) | 39.0 cm |
| Weight (Soundbar) | 2.4 kg |
| Height (Subwoofer) | 38.2 cm |
| Width (Subwoofer) | 19.0 cm |
| Depth (Soundbar) | 8.8 cm |
Related | |
| Certification | CEC Compatible |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2019-07-19 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .