Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

In-ear headphones from JBL that both fit well and have good sound isolation. No matter what you're using them for, we're sure you'll find them to your satisfaction.
*Pay in 24 installments with Klarna, APR 21.90%: Borrowing more than you can afford, or paying late, may make it harder to get credit in the future. Credit subject to status. 18+. UK residents only. A downpayment of 10% or higher may be required. Klarna Financing has a representative 21.9% APR (fixed). Representative example: 21.9% APR representative based on a loan amount of £1200 repayable over 24 months at an interest rate of 21.9% p.a. (Fixed). 23 monthly payments of £61.06 and last payment of £55.01. Total amount payable of £1,463.39. Total charge for credit £263.39. Minimum and maximum purchase amount £250 - £10,000. Lender: Klarna Financial Services UK Limited (nr 14290857). T&Cs apply. Pay in 3: Klarna’s Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. T&Cs and late fees apply.
Advertisement
Advertisement
Lowest price for JBL Tune Beam 2 Black is £58.23. This is currently the cheapest offer among 12 stores.
Tune Beam 2 lets you consume both podcasts and music for hours on end. They connect wirelessly via Bluetooth and Active noise cancelling gives you a complete musical experience.
Thanks to Bluetooth, you can connect these wirelessly to your phone and you never have to bother with cords. With the built-in microphone you can also use these headphones for phone calls.
These headphones have a closed acoustic seal, which isolates you from your surroundings and produces no sound leakage. Perfect if you want to enjoy your music in peace. This model lacks built-in buttons to adjust the volume. This is, however, easily done on your computer or phone.
This is a product with a current lowest price of £58. It has multiple built-in features, which makes it a very useful model. These headphones from JBL can bring you a whole new sound experience.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | JBL Tune Beam 2 Black |
| Brand | JBL |
| Type | Headphones |
Type | |
| Type of Headphone | In-Ear |
| Gaming Headset | Yes |
Product Properties | |
| IP-Class | IP54 |
| Colour | Black |
| Manufacturer Colour | Black |
Audio Features | |
| Impedance | 16.0 ohm |
| Speaker Configuration | 2.0 (stereo) |
| Size of the Drivers | 10.0 mm |
| Frequency Response (min) | 20.0 Hz |
| Sensitivity | 100.0 dB/mW |
| Frequency Response (max) | 20000.0 Hz |
Design | |
| Acoustic Seal | Closed |
| Construction & Elements | Dynamic |
Power Supply | |
| Battery Time with Noise Cancelling | 10.0 h |
| Battery Time (in use) | 12.0 h |
Measures | |
| Weight | 52.4 g |
Features | |
|---|---|
| Foldable | No |
| Noise Cancelling | Passive Noise Cancelling |
| Water Resistant | Yes |
| Microphone | Yes |
| Background Noise Activation | Yes |
| Buttons & Controls | Answer/Hang Up, Volume |
| Voice Control | No |
| Wireless | Yes |
| Detachable Cable | No |
Wireless | |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth Version | 5.3 |
| Wireless Technology | Bluetooth |
| NFC | No |
| Multipoint | Yes |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2024-10-16 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .