Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Lowest price for Skytec SPL-700 is £94.97. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Skytec SPL-700 |
| Brand | Skytec |
Type | |
| Tube Amplifier | No |
| Portable | No |
| Type of PA Amplifier | PA Amplifier Stereo |
| Type of Amplifier | PA Amplifier |
Product Properties | |
| Colour | Black |
Picture | |
| Upscaling of Image | No |
| HDR | No |
| 3D | No |
Connections | |
| Connections | USB-A, RCA (Line), RCA (Phono) |
| No. of RCA (Line) | 4 pcs |
| No. of USB-A | 1 pcs |
| No. of RCA (Phono) | 1 pcs |
Display | |
| Display | Yes |
Wireless | |
| Bluetooth | No |
| Wi-Fi | No |
Features | |
|---|---|
| Multi-Zone | No |
| Remote Control | Yes |
| Automatic Speakers Calibration | No |
| Built-in DAC | No |
| Bridgeable | No |
| App Control | No |
| DSP | No |
| Voice Control | No |
| ARC | No |
Power Source | |
| Power Source | AC Mains |
Measures | |
| Height | 9.0 cm |
| Depth | 26.0 cm |
| Width | 48.0 cm |
| Weight | 4.2 kg |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2013-08-05 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .