• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances

Floral Street Fragrances

Try flexible payments withKlarnaLearn how

Filter
  • Fragrances
  • Eau de Parfum
  • Eau de Toilette
  • Parfum
  • Gift Boxes
  • Body Mists
  • Eau de Cologne
Product Properties

100+ products

Show as table
Floral Street Fragrances Floral Street Arizona Bloom EdP 50ml
Floral Street Arizona Bloom EdP 50ml
Eau de Parfum, Woman, 50ml
£59.99
£1,199.80/L
6 stores
Floral Street Fragrances Floral Street Wonderland Peony Perfume Mist 125ml
-20%
Floral Street Wonderland Peony Perfume Mist 125ml
Eau de Parfum, Woman, 125ml
£19.20
£153.60/L
5 stores
Floral Street Fragrances Floral Street Arizona Bloom Perfume Mist 125 ml 125ml
-20%
Floral Street Arizona Bloom Perfume Mist 125 ml 125ml
Body Mist, Unisex, 125ml
£19.20
£153.60/L
4 stores
Floral Street Fragrances Floral Street Wonderland Peony Eau de Parfum Spray - 50ml
Trending
Floral Street Wonderland Peony Eau de Parfum Spray - 50ml
Eau de Parfum, Woman, 50ml
£59.99
£1,199.80/L
4 stores
Floral Street Fragrances Floral Street Enchanted Masquerade Eau de Parfum 50ml
Floral Street Enchanted Masquerade Eau de Parfum 50ml
Eau de Parfum, 50ml
£62.40
£1,248.00/L
6 stores
Floral Street Fragrances Floral Street Sweet Almond Blossom EdP 50ml
Floral Street Sweet Almond Blossom EdP 50ml
Eau de Parfum, Woman, 50ml
£59.99
£1,199.80/L
5 stores
Floral Street Fragrances Floral Street Sunflower Pop EdP 50ml
Floral Street Sunflower Pop EdP 50ml
Eau de Parfum, Woman, 50ml
£59.99
£1,199.80/L
5 stores
Floral Street Fragrances Floral Street 12 2ml Deluxe Discovery
-20%
Floral Street 12 2ml Deluxe Discovery
Gift Box
£24
£30
6 stores
Floral Street Wild Vanilla Orchid Perfume Mist 125ml 125ml
-20%
Floral Street Wild Vanilla Orchid Perfume Mist 125ml 125ml
Body Mist, Woman, 125ml
£19.20
£153.60/L
5 stores
Floral Street Enchanted Masquerade Eau de Parfum 10ml
-20%
Floral Street Enchanted Masquerade Eau de Parfum 10ml
Eau de Parfum, 10ml
£23.20
£2,320.00/L
5 stores
Floral Street Wonderland Peony Eau De Parfum 10ml
Trending
Floral Street Wonderland Peony Eau De Parfum 10ml
Eau de Parfum, Woman, 10ml
£23.20
£2,320.00/L
4 stores
Floral Street Sweet Almond Blossom Perfume Mist 125ml 125ml
-20%
Floral Street Sweet Almond Blossom Perfume Mist 125ml 125ml
Body Mist, Woman, 125ml
£19.20
£153.60/L
5 stores
Floral Street Arizona Bloom Eau Parfum
-20%
Floral Street Arizona Bloom Eau Parfum
Eau de Parfum, Woman
£23.20
£29
4 stores
Floral Street Van Gogh Museum Almond Blossom Eau 10ml
Floral Street Van Gogh Museum Almond Blossom Eau 10ml
Eau de Parfum, Woman, 10ml
£23.20
£2,320.00/L
5 stores
Floral Street Sunflower Pop Eau de Parfum 10ml
Floral Street Sunflower Pop Eau de Parfum 10ml
Eau de Parfum, Woman, 10ml
£23.20
£2,320.00/L
5 stores
Floral Street Discovery Eau Parfum
-11%
Floral Street Discovery Eau Parfum
Gift Box
£12.80
£14.40
4 stores
Floral Street Vanilla Orchid Eau De Parfum Wild Vanilla Orchid 50ml
Floral Street Vanilla Orchid Eau De Parfum Wild Vanilla Orchid 50ml
Eau de Parfum, Unisex, Woman, Man, 50ml
£59.99
£1,199.80/L
4 stores
Floral Street Sunflower Pop Perfume Mist 125 ml 125ml
-20%
Floral Street Sunflower Pop Perfume Mist 125 ml 125ml
Body Mist, 125ml
£19.20
£153.60/L
3 stores
Floral Street Ylang Ylang Espresso Eau de Parfum - Multi 10ml
-20%
Floral Street Ylang Ylang Espresso Eau de Parfum - Multi 10ml
Eau de Parfum, Woman, 10ml
£23.20
£2,320.00/L
3 stores
Floral Street Arizona Bloom Pump It Up Ornament Set
Floral Street Arizona Bloom Pump It Up Ornament Set
Gift Box
£30
3 stores
Floral Street Women's Perfume Mini Mist Trio 3 x 50 ml
Floral Street Women's Perfume Mini Mist Trio 3 x 50 ml
Gift Box, Woman
£28
4 stores
Floral Street Wild Eau de Parfum - 8.9ml
Trending
Floral Street Wild Eau de Parfum - 8.9ml
Eau de Parfum, Woman, 8.87ml
£10
£1,127.40/L
3 stores
Floral Street Electric Rhubarb EdP 50ml
Floral Street Electric Rhubarb EdP 50ml
Eau de Parfum, Woman, Man, Unisex, 50ml
£74
£1,480.00/L
3 stores
Floral Street Wild Vanilla Orchid Eau De Parfum 100 Ml 100ml
-15%
Floral Street Wild Vanilla Orchid Eau De Parfum 100 Ml 100ml
Eau de Parfum, 100ml
£92
£920.00/L
3 stores
Floral Street Moonlit Tonka Body Spray 50ml
Trending
Floral Street Moonlit Tonka Body Spray 50ml
Body Mist, 50ml
£6
£120.00/L
1 store
Floral Street Arizona Bloom EDP Set
Trending
Floral Street Arizona Bloom EDP Set
Eau de Parfum, Woman
£86
3 stores
Floral Street Iris Goddess Eau de Parfum 10ml
-20%
Floral Street Iris Goddess Eau de Parfum 10ml
Eau de Parfum, 10ml
£23.20
£2,320.00/L
2 stores
Floral Street Neon Rose Eau de Parfum 10ml
-20%
Floral Street Neon Rose Eau de Parfum 10ml
Eau de Parfum, 10ml
£23.20
£2,320.00/L
2 stores
Floral Street Wonderland Peony EdP 10ml
Floral Street Wonderland Peony EdP 10ml
Eau de Parfum, Woman, 10ml
£28
£2,800.00/L
2 stores
Floral Street x Van Gogh Museum Sunflower Pop Blossom Travel Duo
Floral Street x Van Gogh Museum Sunflower Pop Blossom Travel Duo
Parfum
£40
2 stores
Floral Street Almond Blossom and Away Fragrance Gift
Floral Street Almond Blossom and Away Fragrance Gift
Gift Box, Woman
£82
2 stores
Floral Street Wild Vanilla Orchid Eau de Parfum Giftset
Floral Street Wild Vanilla Orchid Eau de Parfum Giftset
Gift Box
£82
2 stores
Floral Street Sweet Almond Blossom EdP 100ml
-20%
Floral Street Sweet Almond Blossom EdP 100ml
Eau de Parfum, Woman, 100ml
£92
£920.00/L
2 stores
Floral Street Enchanted Masquerade Eau de Parfum
-20%
Floral Street Enchanted Masquerade Eau de Parfum
Eau de Parfum
£92
£115
2 stores
Floral Street Arizona Bloom Eau de Parfum 100ml
-20%
Floral Street Arizona Bloom Eau de Parfum 100ml
Eau de Parfum, 100ml
£92
£920.00/L
2 stores
Floral Street Editions Pink Magnolia Body Spray 50ml
Trending
Floral Street Editions Pink Magnolia Body Spray 50ml
Body Mist, 50ml
£6
£120.00/L
1 store
Floral Street Chypre Sublime Eau de Parfum 50ml
-20%
Floral Street Chypre Sublime Eau de Parfum 50ml
Eau de Parfum, 50ml
£62.40
£1,248.00/L
1 store
Floral Street Editions Body Spray Collection
Floral Street Editions Body Spray Collection
Body Mist
£20
1 store
Floral Street Wonderland Peony Eau de Parfum 10ml 10ml
Floral Street Wonderland Peony Eau de Parfum 10ml 10ml
Eau de Parfum, 10ml
£29
£2,900.00/L
1 store
Floral Street Wild Vanilla Orchid EdP 50ml
-19%
Floral Street Wild Vanilla Orchid EdP 50ml
Eau de Parfum, Woman, 50ml
£55.11
£1,102.20/L
2 stores
Floral Street Sweet Almond Blossom Body Mist
Floral Street Sweet Almond Blossom Body Mist
Body Mist
£10.71
Out of stock
Floral Street 8x2 Ml Fragrance Discovery Set
Floral Street 8x2 Ml Fragrance Discovery Set
Gift Box
£19.99
1 store
Floral Street Fragrance Discovery Set
Floral Street Fragrance Discovery Set
Gift Box
£20
1 store
Floral Street London Poppy Eau de Parfum 10ml
-20%
Floral Street London Poppy Eau de Parfum 10ml
Eau de Parfum, 10ml
£23.20
£2,320.00/L
1 store
Floral Street Chypre Sublime Eau de Parfum 10ml 10ml
-20%
Floral Street Chypre Sublime Eau de Parfum 10ml 10ml
Eau de Parfum, 10ml
£23.20
£2,320.00/L
1 store
Floral Street Black Lotus Eau de Parfum 10ml
-20%
Floral Street Black Lotus Eau de Parfum 10ml
Eau de Parfum, 10ml
£23.20
£2,320.00/L
1 store
Floral Street Electric Rhubarb Eau de Parfum 10ml
-20%
Floral Street Electric Rhubarb Eau de Parfum 10ml
Eau de Parfum, 10ml
£23.20
£2,320.00/L
1 store
Floral Street Women's Wild Vanilla Orchid Perfume Mist 125ml
Floral Street Women's Wild Vanilla Orchid Perfume Mist 125ml
Body Mist, Woman
£24
1 store

Fragrances: 3 things to consider before buying

Fragrances are composed of different layers known as notes: top, middle, and base. Each note plays a crucial role in the overall scent profile. Top notes are what you smell immediately after applying a fragrance, but they dissipate quickly. Middle notes, or heart notes, emerge next and form the core of the fragrance, lasting longer than top notes. Finally, base notes provide depth and longevity to the scent. When choosing fragrances, consider how these notes evolve over time and select ones that align with your personal preferences.

It's essential to test fragrances on your skin before making a purchase. Body chemistry can affect how a fragrance smells, so what works for someone else might not work for you. Visit a store and apply a small amount of the fragrance on your wrist or inner elbow. Allow it to develop over several hours to experience its full evolution. If shopping online, look for samples or travel sizes first to ensure it's the right fit for you.

Different fragrances suit different seasons and occasions. Light floral or citrus fragrances are ideal for spring and summer as they complement warm weather with their fresh and airy profiles. In contrast, rich woody or spicy fragrances are perfect for autumn and winter due to their warm and enveloping qualities. Additionally, consider the occasion: subtle scents work well for everyday wear or professional settings, while more intense fragrances can be reserved for special events or evenings out.

FRAGRANCES

FAQ

Fragrances are scented products used to give a pleasant smell to the body. They include perfumes, colognes, and body sprays. Choosing the right fragrance depends on personal preference, occasion, and season. Consider the scent family—floral, woody, fresh, or oriental—to find one that suits you.

Fragrances are personal choices that reflect your style and mood. Test different scents on your skin to see how they develop over time. Consider factors like longevity, concentration (e.g., Eau de Parfum vs. Eau de Toilette), and the occasion for which you need it.

Fragrances are classified by concentration levels. Eau de Parfum contains a higher concentration of fragrance oils than Eau de Toilette, making it last longer. Typically, Eau de Parfum is more intense and suitable for evening wear, while Eau de Toilette is lighter and ideal for daytime.

You’ve viewed 48 out of 103 products

1

3
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Advertisement

Inspiration

Gift Guide: Perfumes for Women

Gift Guide: Perfumes for Women

By Klarna
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.