• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances

Grès Fragrances

Try flexible payments withKlarnaLearn how

Filter
  • Fragrances
  • Eau de Parfum
  • Eau de Toilette
  • Gift Boxes
  • Parfum
  • Eau de Cologne
  • Body Mists
Product Properties

38 products

Show as table
Grès Fragrances Grès Cabochard Cherie Eau De Parfum 100 Ml 100ml
Grès Cabochard Cherie Eau De Parfum 100 Ml 100ml
Eau de Parfum, Woman, 100ml
£13.59
£135.90/L
9 stores
Grès Fragrances Grès Cabochard Cherie EDP 100ml
Grès Cabochard Cherie EDP 100ml
Eau de Parfum, Woman, 100ml
£17.91
£179.10/L
3 stores
Grès Fragrances Grès Cabochard EDT Spray 100ml
Grès Cabochard EDT Spray 100ml
Eau De Toilette, Woman, 100ml
£14.68
£146.80/L
2 stores
Grès Fragrances Grès Cabotine Turquoise Eau de Parfum 100ml
Grès Cabotine Turquoise Eau de Parfum 100ml
Eau de Parfum, Woman, 100ml
£14.81
£148.10/L
2 stores
Grès Fragrances Grès Cabotine Rose Gift Set 100ml EDT 200ml Body Lotion
Grès Cabotine Rose Gift Set 100ml EDT 200ml Body Lotion
Gift Box, Woman
£20
2 stores
Grès Fragrances Grès Cabotine Eau de Parfum 100ml 100ml
Grès Cabotine Eau de Parfum 100ml 100ml
Eau de Parfum, Woman, 100ml
£21.99
£219.90/L
2 stores
Grès Fragrances Grès Cabotine Edt Eau De Toilette 30 100ml
Grès Cabotine Edt Eau De Toilette 30 100ml
Eau De Toilette, Woman, 100ml
£11.90
£119.00/L
1 store
Grès Fragrances Grès Parfums Cabotine for Women EDT Spray 100ml
-18%
Grès Parfums Cabotine for Women EDT Spray 100ml
Eau De Toilette, Woman, 100ml
£13.79
£137.90/L
1 store
Grès Gres Cabochard Femme EDT Spray 100ml
Grès Gres Cabochard Femme EDT Spray 100ml
Eau De Toilette, Woman, 100ml
£15.91
£159.10/L
1 store
Grès Cabochard Eau De Parfum Spray 100 ml 100ml
Grès Cabochard Eau De Parfum Spray 100 ml 100ml
Eau de Parfum, Woman, 100ml
£18.95
£189.50/L
1 store
Grès Gres Cabochard Eau de toilette Spray 100ml
Grès Gres Cabochard Eau de toilette Spray 100ml
Eau De Toilette, 100ml
£19.80
£198.00/L
1 store
Grès Madame Eau De Parfum Spray White 100ml
Grès Madame Eau De Parfum Spray White 100ml
Eau de Parfum, 100ml
£20.24
£202.40/L
1 store
Grès Perfume Cabotine Rose EDT Spray 3.4 Oz 100ml
Grès Perfume Cabotine Rose EDT Spray 3.4 Oz 100ml
Eau De Toilette, Woman, 100ml
£21.20
£212.00/L
1 store
Grès Cabochard Femme Edt Spray 100ml
Grès Cabochard Femme Edt Spray 100ml
Eau De Toilette, Woman, 100ml
£21.95
£219.50/L
1 store
Grès Cabochard Parfums Eau De Toilette 50ml
Grès Cabochard Parfums Eau De Toilette 50ml
Eau De Toilette, 50ml
£22
£440.00/L
1 store
Grès Parfum Madame Grøs Edp Oriental Floral 100 millilitre 100ml
Grès Parfum Madame Grøs Edp Oriental Floral 100 millilitre 100ml
Eau de Parfum, Woman, 100ml
£23.30
£233.00/L
1 store
Grès Cabotine Rose Edt Spray 100ml Perfumed Body Lotion
Grès Cabotine Rose Edt Spray 100ml Perfumed Body Lotion
Gift Box
£24.36
1 store
Grès Parfums Cabotine EDT Spray 100ml
Grès Parfums Cabotine EDT Spray 100ml
Eau De Toilette, Woman, 100ml
£25.57
£255.70/L
1 store
Grès Cabotine De Gift Set
Grès Cabotine De Gift Set
Gift Box, Woman
£26.70
1 store
Grès Madame Eau de Parfum 100ml Spray
Grès Madame Eau de Parfum 100ml Spray
Eau de Parfum, Woman
£26.99
1 store
Grès Cabotine Gold EDT Spray 100ml
Grès Cabotine Gold EDT Spray 100ml
Eau De Toilette, 100ml
£27
£270.00/L
1 store
Grès Coffret Cabotine de Coffrets Parfum Femme 1 Pieces Female
Grès Coffret Cabotine de Coffrets Parfum Femme 1 Pieces Female
Boîte cadeau, Femme
£29.49
1 store
Grès Cabotine for Women Eau de Parfum Spray 100ml
Grès Cabotine for Women Eau de Parfum Spray 100ml
Eau de Parfum, Woman, 100ml
£29.95
£299.50/L
1 store
Grès Parfums Cabotine Gift Set 100ml EDT 200ml Body Lotion
Grès Parfums Cabotine Gift Set 100ml EDT 200ml Body Lotion
Gift Box, Woman
£30.99
1 store
Grès Cabotine By Parfums For Women Eau De Parfum Spray 1.7 OZ 50ml
-29%
Grès Cabotine By Parfums For Women Eau De Parfum Spray 1.7 OZ 50ml
Eau de Parfum, Female, 50ml
£35.42
£708.40/L
1 store
Grès Caline Sweet Appeal Edt Spray 50ml
Grès Caline Sweet Appeal Edt Spray 50ml
Eau De Toilette, Woman, 50ml
£39.75
£795.00/L
1 store
Grès Cabochard EDT Spray 100ml
Grès Cabochard EDT Spray 100ml
Eau De Toilette, 100ml
£39.95
£399.50/L
1 store
Grès Cabotine 100ml
Grès Cabotine 100ml
Eau de Parfum, 100ml
£40
£400.00/L
1 store
Grès Parfums Cabotine Gold Eau De Toilette Spray 3.4 oz 100ml
Grès Parfums Cabotine Gold Eau De Toilette Spray 3.4 oz 100ml
Eau De Toilette, Woman, 100ml
£40.55
£405.50/L
1 store
Grès Cabotine Lemon Edt 50ml
Grès Cabotine Lemon Edt 50ml
Eau De Toilette, Woman, 50ml
£45.30
£906.00/L
1 store
Grès Cabotine Osmanthus Edt Spray 50ml
Grès Cabotine Osmanthus Edt Spray 50ml
Eau De Toilette, 50ml
£46.16
£923.20/L
1 store
Grès Cabotine Eau De Toilette Spray 3.4 Ounces
Grès Cabotine Eau De Toilette Spray 3.4 Ounces
Eau De Toilette
£47.28
1 store
Grès Cabotine Eau de Toilette Spray 100ml
Grès Cabotine Eau de Toilette Spray 100ml
Eau De Toilette, Woman, 100ml
£58.99
£589.90/L
1 store
Grès Cabaret By Parfums Eau De Parfum Spray 3.4 Oz 100 Ml 100ml
Grès Cabaret By Parfums Eau De Parfum Spray 3.4 Oz 100 Ml 100ml
Eau de Parfum, Woman, 100ml
£61.92
£619.20/L
1 store
Grès Fleur De Cabotine 100 ml 100ml
Grès Fleur De Cabotine 100 ml 100ml
Eau De Toilette, Woman, 100ml
£78.74
£787.40/L
1 store
Grès Caline Night 50ml for Women 50ml
Grès Caline Night 50ml for Women 50ml
Eau De Toilette, Woman, 50ml
£87.35
£1,747.00/L
1 store
Grès Cabotine De Edition Fleur 50 Ml 50ml
Grès Cabotine De Edition Fleur 50 Ml 50ml
Eau De Toilette, Woman, 50ml
£94.49
£1,889.80/L
1 store
Grès Pastel 100ml
Grès Pastel 100ml
Eau de Parfum, Woman, 100ml
£115.49
£1,154.90/L
1 store

Fragrances: 3 things to consider before buying

Fragrances are composed of different layers known as notes: top, middle, and base. Each note plays a crucial role in the overall scent profile. Top notes are what you smell immediately after applying a fragrance, but they dissipate quickly. Middle notes, or heart notes, emerge next and form the core of the fragrance, lasting longer than top notes. Finally, base notes provide depth and longevity to the scent. When choosing fragrances, consider how these notes evolve over time and select ones that align with your personal preferences.

It's essential to test fragrances on your skin before making a purchase. Body chemistry can affect how a fragrance smells, so what works for someone else might not work for you. Visit a store and apply a small amount of the fragrance on your wrist or inner elbow. Allow it to develop over several hours to experience its full evolution. If shopping online, look for samples or travel sizes first to ensure it's the right fit for you.

Different fragrances suit different seasons and occasions. Light floral or citrus fragrances are ideal for spring and summer as they complement warm weather with their fresh and airy profiles. In contrast, rich woody or spicy fragrances are perfect for autumn and winter due to their warm and enveloping qualities. Additionally, consider the occasion: subtle scents work well for everyday wear or professional settings, while more intense fragrances can be reserved for special events or evenings out.

FRAGRANCES

FAQ

Fragrances are scented products used to give a pleasant smell to the body. They include perfumes, colognes, and body sprays. Choosing the right fragrance depends on personal preference, occasion, and season. Consider the scent family—floral, woody, fresh, or oriental—to find one that suits you.

Fragrances are personal choices that reflect your style and mood. Test different scents on your skin to see how they develop over time. Consider factors like longevity, concentration (e.g., Eau de Parfum vs. Eau de Toilette), and the occasion for which you need it.

Fragrances are classified by concentration levels. Eau de Parfum contains a higher concentration of fragrance oils than Eau de Toilette, making it last longer. Typically, Eau de Parfum is more intense and suitable for evening wear, while Eau de Toilette is lighter and ideal for daytime.

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Advertisement

Inspiration

Gift Guide: Perfumes for Women

Gift Guide: Perfumes for Women

By Klarna
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.