• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances

Fresh Fragrances

Try flexible payments withKlarnaLearn how

Filter
  • Fragrances
  • Eau de Parfum
  • Eau de Toilette
  • Gift Boxes
  • Parfum
  • Eau de Cologne
  • Body Mists
Product Properties

25 products

Show as table
Fresh Fragrances Fresh Rose Morning Eau de Parfum 2023 100ml
Fresh Rose Morning Eau de Parfum 2023 100ml
Eau de Parfum, Woman, 100ml
£82
£820.00/L
5 stores
Fresh Fragrances Fresh Sugar Lychee Eau De Parfum 30ml
Fresh Sugar Lychee Eau De Parfum 30ml
Eau de Parfum, Woman, 30ml
£46
£1,533.33/L
4 stores
Fresh Fragrances Fresh Rose Morning Eau de Parfum 30ml
Fresh Rose Morning Eau de Parfum 30ml
Eau de Parfum, Woman, 30ml
£46
£1,533.33/L
4 stores
Fresh Fragrances Fresh Sugar Lychee Eau De Parfum 100ml
Fresh Sugar Lychee Eau De Parfum 100ml
Eau de Parfum, Woman, 100ml
£82
£820.00/L
4 stores
Fresh Fragrances Fresh Sugar Lychee Eau de Parfum Rollerball 50ml
Fresh Sugar Lychee Eau de Parfum Rollerball 50ml
Perfume Oil & Roll-On Perfume, Female, 50ml
£24
£480.00/L
3 stores
Fresh Fragrances Fresh Sugar Lemon Eau de Parfum 9 ml
Trending
Fresh Sugar Lemon Eau de Parfum 9 ml
Eau de Parfum, Woman
£24
3 stores
Fresh Fragrances Fresh Rose Morning Eau de Parfum 9ml
Fresh Rose Morning Eau de Parfum 9ml
Eau de Parfum, Woman, 9ml
£24
£2,666.67/L
3 stores
Fresh Fragrances Fresh Lily Jasmine Eau de Parfum 30ml
-20%
Fresh Lily Jasmine Eau de Parfum 30ml
Eau de Parfum, Woman, 30ml
£36.80
£1,226.67/L
3 stores
Fresh Citron De Vigne Eau de Parfum 100ml
Fresh Citron De Vigne Eau de Parfum 100ml
Eau de Parfum, Woman, Unisex, 100ml
£82
£820.00/L
3 stores
Fresh Lily Jasmine Eau de Parfum 2023 100ml
-20%
Fresh Lily Jasmine Eau de Parfum 2023 100ml
Eau de Parfum, Woman, Unisex, 100ml
£65.60
£656.00/L
3 stores
Fresh Eau De Parfum Spray Silver Floral Woody 100ml
Fresh Eau De Parfum Spray Silver Floral Woody 100ml
Eau de Parfum, Unisex, 100ml
£28.99
£289.90/L
2 stores
Fresh Cannabis Santal Eau De Parfum 100ml
Fresh Cannabis Santal Eau De Parfum 100ml
Eau de Parfum, Unisex, 100ml
£82
£820.00/L
2 stores
Fresh Hesperides Grapefruit Eau de Parfum 2023 100ml
Fresh Hesperides Grapefruit Eau de Parfum 2023 100ml
Eau de Parfum, Woman, 100ml
£82
£820.00/L
Out of stock
Fresh Hesperides Grapefruit Eau de Parfum 30ml
Fresh Hesperides Grapefruit Eau de Parfum 30ml
Eau de Parfum, Woman, 30ml
£46
£1,533.33/L
Out of stock
Fresh Sugar Lemon Eau de Parfum 100ml
Trending
Fresh Sugar Lemon Eau de Parfum 100ml
Eau de Parfum, Woman, Unisex, 100ml
£46.13
£461.30/L
2 stores
Fresh Musk Rijali Unisex Attar Floral 6ml
Fresh Musk Rijali Unisex Attar Floral 6ml
Parfum, Unisex, 6ml
£10.40
£1,733.33/L
1 store
Fresh Citron de Vigne Eau de Parfum 9 ml/.30 floz EDP 9ml
Fresh Citron de Vigne Eau de Parfum 9 ml/.30 floz EDP 9ml
Eau de Parfum, Woman, 9ml
£24
£2,666.67/L
1 store
Fresh Sugar Lychee EdP 30 ml
Fresh Sugar Lychee EdP 30 ml
Eau de Parfum
£34.50
1 store
Fresh Fogg Body Spray Combo 4
Fresh Fogg Body Spray Combo 4
Body Mist
£43.09
1 store
Fresh Citron De Vigne Eau de Parfum 30ml
Fresh Citron De Vigne Eau de Parfum 30ml
Eau de Parfum, Woman, Unisex, 30ml
£69.44
£2,314.67/L
1 store
Fresh Life Eau de Parfum Fragrance Size 100 100ml
Fresh Life Eau de Parfum Fragrance Size 100 100ml
Eau de Parfum, Woman, Man, Unisex, 100ml
£76.49
£764.90/L
1 store
Fresh Hesperides Grapefruit 100ml
Fresh Hesperides Grapefruit 100ml
Eau de Parfum, Unisex, Woman, 100ml
£97.21
£972.10/L
1 store
Fresh Lily Jasmine Eau de Parfum
Fresh Lily Jasmine Eau de Parfum
Eau de Parfum, Woman
£24
Out of stock
Fresh Cannabis Santal Eau de Parfum 30ml
Fresh Cannabis Santal Eau de Parfum 30ml
Eau de Parfum, Woman, 30ml
£46
£1,533.33/L
Out of stock
Fresh Sugar Lemon Eau de Parfum 2023 100ml
Fresh Sugar Lemon Eau de Parfum 2023 100ml
Eau de Parfum, 100ml
£82
£820.00/L
Out of stock

Fragrances: 3 things to consider before buying

Fragrances are composed of different layers known as notes: top, middle, and base. Each note plays a crucial role in the overall scent profile. Top notes are what you smell immediately after applying a fragrance, but they dissipate quickly. Middle notes, or heart notes, emerge next and form the core of the fragrance, lasting longer than top notes. Finally, base notes provide depth and longevity to the scent. When choosing fragrances, consider how these notes evolve over time and select ones that align with your personal preferences.

It's essential to test fragrances on your skin before making a purchase. Body chemistry can affect how a fragrance smells, so what works for someone else might not work for you. Visit a store and apply a small amount of the fragrance on your wrist or inner elbow. Allow it to develop over several hours to experience its full evolution. If shopping online, look for samples or travel sizes first to ensure it's the right fit for you.

Different fragrances suit different seasons and occasions. Light floral or citrus fragrances are ideal for spring and summer as they complement warm weather with their fresh and airy profiles. In contrast, rich woody or spicy fragrances are perfect for autumn and winter due to their warm and enveloping qualities. Additionally, consider the occasion: subtle scents work well for everyday wear or professional settings, while more intense fragrances can be reserved for special events or evenings out.

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Advertisement

Inspiration

Gift Guide: Perfumes for Women

Gift Guide: Perfumes for Women

By Klarna
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.