• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances

Pendora Fragrances

Try flexible payments withKlarnaLearn how

Filter
  • Fragrances
  • Eau de Parfum
  • Eau de Toilette
  • Parfum
  • Gift Boxes
  • Body Mists
  • Eau de Cologne
Product Properties

35 products

Show as table
Pendora Fragrances Pendora Bachelor Homme Sport Perfume EDP 100ml
Pendora Bachelor Homme Sport Perfume EDP 100ml
Eau de Parfum, 100ml
£18.07
£180.70/L
2 stores
Pendora Fragrances Pendora Megaron Perfume 100ml EDP Pendora Scents
Pendora Megaron Perfume 100ml EDP Pendora Scents
Eau de Parfum, Man, Unisex, Woman
£22.08
2 stores
Pendora Fragrances Pendora Camaro Homme Intense Perfume EDP 100ml
Pendora Camaro Homme Intense Perfume EDP 100ml
Eau de Parfum, Man, 100ml
£14.99
£149.90/L
Out of stock
Pendora Fragrances Pendora Clasico De Profondo EDP Scents 100ml
Pendora Clasico De Profondo EDP Scents 100ml
Eau de Parfum, Unisex, 100ml
£16.99
£169.90/L
1 store
Pendora Fragrances Pendora Pandora Scents Montage Eau de Parfum 100 ml 100ml
Pendora Pandora Scents Montage Eau de Parfum 100 ml 100ml
Eau de Parfum, Man, 100ml
£17
£170.00/L
Pendora Fragrances Pendora Noir D'Arabie Perfume EDP Scents 100ml
Pendora Noir D'Arabie Perfume EDP Scents 100ml
Eau de Parfum, Unisex, 100ml
£18.99
£189.90/L
1 store
Pendora Fragrances Pendora Scents Cool Girl Eau de Parfum 100 ml 100ml
Pendora Scents Cool Girl Eau de Parfum 100 ml 100ml
Eau de Parfum, Woman, 100ml
£19.17
£191.70/L
1 store
Pendora Fragrances Pendora Scents La Vita è Bella Eau de Parfum 100 ml
Pendora Scents La Vita è Bella Eau de Parfum 100 ml
Eau de Parfum, Woman
£19.17
1 store
Pendora Scents Tizi Collection Klick Eau De Parfum 100 ml 100ml
Pendora Scents Tizi Collection Klick Eau De Parfum 100 ml 100ml
Eau de Parfum, Unisex, 100ml
£19.17
£191.70/L
1 store
Pendora Pandora Scents Solitude Eau de Parfum 100 ml 100ml
Pendora Pandora Scents Solitude Eau de Parfum 100 ml 100ml
Eau de Parfum, Man, 100ml
£19.17
£191.70/L
1 store
Pendora Pendora Scents Indulge EDP 100ml 100ml
Pendora Pendora Scents Indulge EDP 100ml 100ml
Eau de Parfum, Unisex, Woman, 100ml
£19.17
£191.70/L
1 store
Pendora Rouge Eau de Parfum 100ml
Pendora Rouge Eau de Parfum 100ml
Eau de Parfum, Unisex, 100ml
£19.17
£191.70/L
1 store
Pendora Veteran Oud EDP 100ml
Pendora Veteran Oud EDP 100ml
Eau de Parfum, Unisex, Man, 100ml
£20.03
£200.30/L
1 store
Pendora Nectarine Haze EdP 100ml
Pendora Nectarine Haze EdP 100ml
Eau de Parfum, Man, Woman, Unisex, 100ml
£20.42
£204.20/L
1 store
Pendora Scents Poppy Pulse EDP 100ml 100ml
Pendora Scents Poppy Pulse EDP 100ml 100ml
Eau de Parfum, Woman, 100ml
£20.42
£204.20/L
1 store
Pendora Pendora Scents Blackberry Wish Eau De Parfum 100ml
Pendora Pendora Scents Blackberry Wish Eau De Parfum 100ml
Eau de Parfum, Unisex, 100ml
£20.42
£204.20/L
1 store
Pendora Scents Allusion Eau De Sport 100 Ml 100ml
-11%
Pendora Scents Allusion Eau De Sport 100 Ml 100ml
Eau de Parfum, 100ml
£30.67
£306.70/L
1 store
Pendora Bombinate EDP Pendora Scents 100ml
Pendora Bombinate EDP Pendora Scents 100ml
Eau de Parfum, Woman, Unisex, 100ml
£16.99
£169.90/L
Out of stock
Pendora Charuto Tobacco Vanille Perfume EDP 100ml
Pendora Charuto Tobacco Vanille Perfume EDP 100ml
Eau de Parfum, Man, 100ml
£16.99
£169.90/L
Out of stock
Pendora Charuto Mysterious Tobacco Perfume EDP 100ml
Pendora Charuto Mysterious Tobacco Perfume EDP 100ml
Eau de Parfum, Man, 100ml
£16.99
£169.90/L
Out of stock
Pendora Roses Vanilla Perfume EDP Scents 100ml
Pendora Roses Vanilla Perfume EDP Scents 100ml
Eau de Parfum, Woman, 100ml
£16.99
£169.90/L
Out of stock
Pendora Nuit De Passion EDP Scents 100ml
Pendora Nuit De Passion EDP Scents 100ml
Eau de Parfum, Woman, 100ml
£16.99
£169.90/L
Out of stock
Pendora Noir En Leather Perfume EDP 100ml
Pendora Noir En Leather Perfume EDP 100ml
Eau de Parfum, Unisex, 100ml
£16.99
£169.90/L
Out of stock
Pendora Bombinate New Way EDP Pendora Scents 100ml 100ml
Pendora Bombinate New Way EDP Pendora Scents 100ml 100ml
Eau de Parfum, 100ml
£16.99
£169.90/L
Out of stock
Pendora Oud Imperious Perfume EDP Scents 100ml
Pendora Oud Imperious Perfume EDP Scents 100ml
Eau de Parfum, 100ml
£16.99
£169.90/L
Out of stock
Pendora Bombinate Intense 100ml EDP Scents 100ml
Pendora Bombinate Intense 100ml EDP Scents 100ml
Eau de Parfum, Unisex, 100ml
£16.99
£169.90/L
Out of stock
Pendora La Nuit Perfume EDP Scents 100ml
Pendora La Nuit Perfume EDP Scents 100ml
Eau de Parfum, Woman, 100ml
£16.99
£169.90/L
Out of stock
Pendora Adine Perfume EDP Scents 100ml
Pendora Adine Perfume EDP Scents 100ml
Eau de Parfum, Woman, 100ml
£16.99
£169.90/L
Out of stock
Pendora Pendora Scents Wayfarer Intense EDP 100ml 100ml
Pendora Pendora Scents Wayfarer Intense EDP 100ml 100ml
Eau de Parfum, Man, 100ml
£16.99
£169.90/L
Out of stock
Pendora She Passionate EDP Pendora Scents 100ml
Pendora She Passionate EDP Pendora Scents 100ml
Eau de Parfum, 100ml
£16.99
£169.90/L
Out of stock
Pendora Honeyed Fantasy Perfume EDP Scents 100ml
Pendora Honeyed Fantasy Perfume EDP Scents 100ml
Eau de Parfum, Man, 100ml
£19.99
£199.90/L
Out of stock
Pendora Cornflower Delight Perfume EDP Scents 100ml
Pendora Cornflower Delight Perfume EDP Scents 100ml
Eau de Parfum, Unisex, 100ml
£24.99
£249.90/L
Out of stock
Pendora Intima Red Perfume EDP Scents 100ml
Pendora Intima Red Perfume EDP Scents 100ml
Eau de Parfum, Donna, 100ml
£24.99
£249.90/L
Out of stock
Pendora Fig Fete Perfume EDP Scents 100ml
Pendora Fig Fete Perfume EDP Scents 100ml
Eau de Parfum, Unisex, 100ml
£24.99
£249.90/L
Out of stock
Pendora Attractus Perfume EDP Scents 100ml
Pendora Attractus Perfume EDP Scents 100ml
Eau de Parfum, Woman, 100ml
£29.99
£299.90/L
Out of stock

Fragrances: 3 things to consider before buying

Fragrances are composed of different layers known as notes: top, middle, and base. Each note plays a crucial role in the overall scent profile. Top notes are what you smell immediately after applying a fragrance, but they dissipate quickly. Middle notes, or heart notes, emerge next and form the core of the fragrance, lasting longer than top notes. Finally, base notes provide depth and longevity to the scent. When choosing fragrances, consider how these notes evolve over time and select ones that align with your personal preferences.

It's essential to test fragrances on your skin before making a purchase. Body chemistry can affect how a fragrance smells, so what works for someone else might not work for you. Visit a store and apply a small amount of the fragrance on your wrist or inner elbow. Allow it to develop over several hours to experience its full evolution. If shopping online, look for samples or travel sizes first to ensure it's the right fit for you.

Different fragrances suit different seasons and occasions. Light floral or citrus fragrances are ideal for spring and summer as they complement warm weather with their fresh and airy profiles. In contrast, rich woody or spicy fragrances are perfect for autumn and winter due to their warm and enveloping qualities. Additionally, consider the occasion: subtle scents work well for everyday wear or professional settings, while more intense fragrances can be reserved for special events or evenings out.

FRAGRANCES

FAQ

Fragrances are scented products used to give a pleasant smell to the body. They include perfumes, colognes, and body sprays. Choosing the right fragrance depends on personal preference, occasion, and season. Consider the scent family—floral, woody, fresh, or oriental—to find one that suits you.

Fragrances are personal choices that reflect your style and mood. Test different scents on your skin to see how they develop over time. Consider factors like longevity, concentration (e.g., Eau de Parfum vs. Eau de Toilette), and the occasion for which you need it.

Fragrances are classified by concentration levels. Eau de Parfum contains a higher concentration of fragrance oils than Eau de Toilette, making it last longer. Typically, Eau de Parfum is more intense and suitable for evening wear, while Eau de Toilette is lighter and ideal for daytime.

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Advertisement

Inspiration

Gift Guide: Perfumes for Women

Gift Guide: Perfumes for Women

By Klarna
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.