• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances

Ahmed al maghribi Fragrances

Try flexible payments withKlarnaLearn how

Filter
  • Fragrances
  • Eau de Parfum
  • Eau de Toilette
  • Parfum
  • Gift Boxes
  • Body Mists
  • Eau de Cologne
Product Properties

200+ products

Show as table
Ahmed al maghribi Fragrances Ahmed al maghribi Ahmed Al Maghribi Oud & Roses Extrait De Parfum 60ml Spray
Ahmed al maghribi Ahmed Al Maghribi Oud & Roses Extrait De Parfum 60ml Spray
Parfum, Unisex
£44.99
£793.49/kg
3 stores
Ahmed al maghribi Fragrances Ahmed al maghribi Marj EDP 60ml 60ml
Ahmed al maghribi Marj EDP 60ml 60ml
Eau de Parfum, Female, Male, 60ml
£49.99
£833.17/L
7 stores
Ahmed al maghribi Fragrances Ahmed al maghribi Oud & Roses Extrait de Parfum 60ml
Ahmed al maghribi Oud & Roses Extrait de Parfum 60ml
Parfum, Unisex, 60ml
£39.99
£666.50/L
Out of stock
Ahmed al maghribi Fragrances Ahmed al maghribi Black Fume EDP 100ml
Ahmed al maghribi Black Fume EDP 100ml
Eau de Parfum, Male, Unisex, 100ml
£26.40
£264.00/L
3 stores
Ahmed al maghribi Fragrances Ahmed al maghribi Endless EDP 100ml
Ahmed al maghribi Endless EDP 100ml
Eau de Parfum, 100ml
£20.99
£209.90/L
4 stores
Ahmed al maghribi Fragrances Ahmed al maghribi Kaaf Eau de Parfum 100ml
Trending
Ahmed al maghribi Kaaf Eau de Parfum 100ml
Eau de Parfum, Unisex, 100ml
£27.95
£279.50/L
5 stores
Ahmed al maghribi Fragrances Ahmed al maghribi Ahmed Al Maghribi Oud Classic Eau De Parfum 50ml
Ahmed al maghribi Ahmed Al Maghribi Oud Classic Eau De Parfum 50ml
Eau de Parfum, Unisex, Male, Female, 50ml
£20.35
£407.00/L
9 stores
Ahmed al maghribi Fragrances Ahmed al maghribi Blu Oud Eau de Parfum 101ml
Ahmed al maghribi Blu Oud Eau de Parfum 101ml
Eau de Parfum, Female, Unisex, Male, 101ml
£32.80
£324.75/L
6 stores
Ahmed al maghribi Kaaf Extrait de Parfum Unisex 100ml
-11%
Ahmed al maghribi Kaaf Extrait de Parfum Unisex 100ml
Parfum, 100ml
£26.58
£265.80/L
2 stores
Ahmed al maghribi Bin Sheikh Eau de Parfum 90 ml Unisex
Trending
Ahmed al maghribi Bin Sheikh Eau de Parfum 90 ml Unisex
Eau de Parfum, Male, Unisex
£58.95
2 stores
Ahmed al maghribi Nylaa Musk Maghribi EDP 75 ml 75ml
Ahmed al maghribi Nylaa Musk Maghribi EDP 75 ml 75ml
Eau de Parfum, Female, Unisex, 75ml
£17.99
£239.87/L
6 stores
Ahmed al maghribi Oud And Roses Eau De Parfum 60ml Turkish Rose 60ml
-11%
Ahmed al maghribi Oud And Roses Eau De Parfum 60ml Turkish Rose 60ml
Eau de Parfum, Unisex, 60ml
£35.50
£591.67/L
2 stores
Ahmed al maghribi Kaaf Perfume EDP 100ml
Ahmed al maghribi Kaaf Perfume EDP 100ml
Eau de Parfum, Unisex, 100ml
£29.99
£299.90/L
1 store
Ahmed al maghribi Leather EDP 50ml
Ahmed al maghribi Leather EDP 50ml
Eau de Parfum, Unisex
£22.99
£477.03/kg
3 stores
Ahmed al maghribi Brûlée Eau de Parfum 100ml
Trending
Ahmed al maghribi Brûlée Eau de Parfum 100ml
Eau de Parfum, 100ml
£31.95
£319.50/L
3 stores
Ahmed al maghribi Rose Noir Eau De Parfum 75 ml 75ml
Ahmed al maghribi Rose Noir Eau De Parfum 75 ml 75ml
Eau de Parfum, Female, 75ml
£34.25
£456.67/L
3 stores
Ahmed al maghribi Exotic EDP 100ml
-29%
Ahmed al maghribi Exotic EDP 100ml
Eau de Parfum, 100ml
£17.50
£175.00/L
5 stores
Ahmed al maghribi Ahmed Al Maghribi Blu Oud Extrait De Parfum 100ml Spray 100ml
Trending
Ahmed al maghribi Ahmed Al Maghribi Blu Oud Extrait De Parfum 100ml Spray 100ml
Parfum, Female, Male, Unisex, 100ml
£27.50
£275.00/L
5 stores
Ahmed al maghribi Aqua Oud Perfume 90ml Long Lasting
Ahmed al maghribi Aqua Oud Perfume 90ml Long Lasting
Eau de Parfum, Unisex
£34.99
5 stores
Ahmed al maghribi Couture Noir 100ml
Ahmed al maghribi Couture Noir 100ml
Parfum, Male, Unisex, 100ml
£20.55
£205.50/L
4 stores
Ahmed al maghribi Rawdha Eau de Parfum 50ml
Trending
Ahmed al maghribi Rawdha Eau de Parfum 50ml
Parfum, 50ml
£45
£900.00/L
1 store
Ahmed al maghribi Marj Eau de Parfum 60 ml 60ml
Ahmed al maghribi Marj Eau de Parfum 60 ml 60ml
Eau de Parfum, Female, Unisex, 60ml
£59
£983.33/L
2 stores
Ahmed al maghribi Summer Oud Extrait Parfum 60ml Spray 60ml
Ahmed al maghribi Summer Oud Extrait Parfum 60ml Spray 60ml
Parfum, Unisex, 60ml
£37.20
£620.00/L
4 stores
Ahmed al maghribi Matcha Extrait De Parfum Spray 100ml
Ahmed al maghribi Matcha Extrait De Parfum Spray 100ml
Parfum, Unisex, 100ml
£22
£220.00/L
3 stores
Ahmed al maghribi Peachy Peach EDP 100ml
Ahmed al maghribi Peachy Peach EDP 100ml
Eau de Parfum, Female, Unisex, 100ml
£22.36
£223.60/L
3 stores
Ahmed al maghribi Ighra'a Cologne EDP Spray 100ml
Ahmed al maghribi Ighra'a Cologne EDP Spray 100ml
Eau de Parfum, 100ml
£29.99
£299.90/L
3 stores
Ahmed al maghribi Ahmed Al Maghribi Tiff Eau De Parfum Unisex 100ml
Ahmed al maghribi Ahmed Al Maghribi Tiff Eau De Parfum Unisex 100ml
Eau de Parfum, Unisex, 100ml
£34.99
£349.90/L
2 stores
Ahmed al maghribi Shy EDP 60ml
Trending
Ahmed al maghribi Shy EDP 60ml
Eau de Parfum
£34.99
2 stores
Ahmed al maghribi White Tiger Eau de Parfum Unisex 100ml
Ahmed al maghribi White Tiger Eau de Parfum Unisex 100ml
Eau de Parfum, Unisex, 100ml
£34.99
£349.90/L
2 stores
Ahmed al maghribi Ahmed Al Maghribi O'Clock Eau de Parfum Unisex 100ml
Ahmed al maghribi Ahmed Al Maghribi O'Clock Eau de Parfum Unisex 100ml
Eau de Parfum, Unisex, 100ml
£34.99
£349.90/L
2 stores
Ahmed al maghribi Ahmed Al Maghribi Musk Roses Extrait De Parfum Spray 75 ml
Ahmed al maghribi Ahmed Al Maghribi Musk Roses Extrait De Parfum Spray 75 ml
Parfum, Unisex
£34.99
Out of stock
Ahmed al maghribi Ignite Oud Perfume EDP 60ml
Ahmed al maghribi Ignite Oud Perfume EDP 60ml
Eau de Parfum, Unisex, 60ml
£34.99
£583.17/L
1 store
Ahmed al maghribi Bin Shaikh EDP 90ml
Ahmed al maghribi Bin Shaikh EDP 90ml
Parfum, Unisex, 90ml
£78.49
£872.11/L
2 stores
Ahmed al maghribi Laathani Eau de Parfum 80 ml
Ahmed al maghribi Laathani Eau de Parfum 80 ml
Eau de Parfum, Unisex
£49.99
1 store
Ahmed al maghribi Mosaic Extrait de Parfum 100ml
Ahmed al maghribi Mosaic Extrait de Parfum 100ml
Parfum, Unisex, 100ml
£19.16
£191.60/L
2 stores
Ahmed al maghribi Bloom Spectrum Pink Eau De Parfum 100ml 100ml
Ahmed al maghribi Bloom Spectrum Pink Eau De Parfum 100ml 100ml
Eau de Parfum, Unisex, 100ml
£20.95
£209.50/L
2 stores
Ahmed al maghribi Ahmed Al Maghribi Oud Couture Eau De Parfum For Women 100ml
Ahmed al maghribi Ahmed Al Maghribi Oud Couture Eau De Parfum For Women 100ml
Eau de Parfum, Female, Unisex, 100ml
£20.96
£209.60/L
2 stores
Ahmed al maghribi Bidun Esam Parfum 50ml
Trending
Ahmed al maghribi Bidun Esam Parfum 50ml
Parfum, Male, Unisex, 50ml
£22.99
£459.80/L
2 stores
Ahmed al maghribi Blue Eau De Parfum 100ml
Trending
Ahmed al maghribi Blue Eau De Parfum 100ml
Eau de Parfum, Female, Unisex, Male, 100ml
£24.99
£249.90/L
2 stores
Ahmed al maghribi Ma'ani Extrait 100ml
Ahmed al maghribi Ma'ani Extrait 100ml
Parfum, 100ml
£24.99
£249.90/L
2 stores
Ahmed al maghribi Joud Eau de Parfum 101ml
Trending
Ahmed al maghribi Joud Eau de Parfum 101ml
Eau de Parfum, Female, Unisex, Male, 101ml
£29.71
£294.16/L
2 stores
Ahmed al maghribi Is It Me EDP 100ml
Ahmed al maghribi Is It Me EDP 100ml
Eau de Parfum, Unisex
£29.99
2 stores
Ahmed al maghribi Rhea Eau de Parfum 100ml
Ahmed al maghribi Rhea Eau de Parfum 100ml
Eau de Parfum, 100ml
£34.99
£349.90/L
2 stores
Ahmed al maghribi La Rosée EDP 100ml
Trending
Ahmed al maghribi La Rosée EDP 100ml
Eau de Parfum, 100ml
£39.99
£399.90/L
2 stores
Ahmed al maghribi Pearl Oud EDP 75ml 75ml
Ahmed al maghribi Pearl Oud EDP 75ml 75ml
Eau de Parfum, Female, 75ml
£39.99
£533.20/L
2 stores
Ahmed al maghribi Ignite Oud Eau de Parfum 60ml Spray 60ml
Ahmed al maghribi Ignite Oud Eau de Parfum 60ml Spray 60ml
Eau de Parfum, Male, Unisex, 60ml
£43.65
£727.50/L
2 stores
Ahmed al maghribi Ahl EdP 60ml
Trending
Ahmed al maghribi Ahl EdP 60ml
Eau de Parfum, Female, Unisex, Male, 60ml
£59.99
£999.83/L
2 stores
Ahmed al maghribi Green Pearl Eau de Parfum 100 ml
Trending
Ahmed al maghribi Green Pearl Eau de Parfum 100 ml
Eau de Parfum, Unisex
£29.99
1 store

Fragrances: 3 things to consider before buying

Fragrances are composed of different layers known as notes: top, middle, and base. Each note plays a crucial role in the overall scent profile. Top notes are what you smell immediately after applying a fragrance, but they dissipate quickly. Middle notes, or heart notes, emerge next and form the core of the fragrance, lasting longer than top notes. Finally, base notes provide depth and longevity to the scent. When choosing fragrances, consider how these notes evolve over time and select ones that align with your personal preferences.

It's essential to test fragrances on your skin before making a purchase. Body chemistry can affect how a fragrance smells, so what works for someone else might not work for you. Visit a store and apply a small amount of the fragrance on your wrist or inner elbow. Allow it to develop over several hours to experience its full evolution. If shopping online, look for samples or travel sizes first to ensure it's the right fit for you.

Different fragrances suit different seasons and occasions. Light floral or citrus fragrances are ideal for spring and summer as they complement warm weather with their fresh and airy profiles. In contrast, rich woody or spicy fragrances are perfect for autumn and winter due to their warm and enveloping qualities. Additionally, consider the occasion: subtle scents work well for everyday wear or professional settings, while more intense fragrances can be reserved for special events or evenings out.

FRAGRANCES

FAQ

Fragrances are scented products used to give a pleasant smell to the body. They include perfumes, colognes, and body sprays. Choosing the right fragrance depends on personal preference, occasion, and season. Consider the scent family—floral, woody, fresh, or oriental—to find one that suits you.

Fragrances are personal choices that reflect your style and mood. Test different scents on your skin to see how they develop over time. Consider factors like longevity, concentration (e.g., Eau de Parfum vs. Eau de Toilette), and the occasion for which you need it.

Fragrances are classified by concentration levels. Eau de Parfum contains a higher concentration of fragrance oils than Eau de Toilette, making it last longer. Typically, Eau de Parfum is more intense and suitable for evening wear, while Eau de Toilette is lighter and ideal for daytime.

You’ve viewed 48 out of 247 products
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Advertisement

Inspiration

Gift Guide: Perfumes for Women

Gift Guide: Perfumes for Women

By Klarna
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.