Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Gamers might find more use in mice such as these than conventional ones. You get more buttons than usual with this mouse, so it can perform a variety of tasks.
Try flexible payments with
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Prices do not include shipping costs. Right now, there are no retailers selling Logitech G603 Lightspeed Wireless, so the data shown are historical prices.
There is just no way that you could omit a mouse from your gaming computer build. Maybe this one is not exactly what you were looking for, but it might be something to consider.
For some added functionality, this particular model of mouse has been equipped with side buttons in addition to the regular buttons.
When it comes to picking out the peripherals for your battle station, you should not make the mistake of thinking that the mouse is inconsequential. There is a huge selection of products these days and there's bound to be one that suits you.
This is one of the very most popular models on PriceRunner at the moment and it currently has a lowest price of £. The price is above average for the category, which combined with all its features make this model a premium product.
Product | |
|---|---|
| Product name | Logitech G603 Lightspeed Wireless |
| Brand | Logitech |
| Type | Gaming Mice |
Features | |
| Wireless | Yes |
Power Source | |
| Battery Life | 500.0 h |
Measures | |
| Weight | 88.9 g |
| Width | 68.0 mm |
| Height | 124.0 mm |
| Length | 43.0 mm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2017-09-01 |
Product Properties | |
|---|---|
| Side Buttons | Yes |
| Acceleration | 40 G |
| Suitable for Left-Handers | No |
| Colour | Black |
| DPI Button | Yes |
| Programmable Buttons | 6 pcs |
| Backlight | No |
| No. of Buttons | 6 pcs |
| For Kids/Smaller Hands | No |
| Polling Rate | 1000Hz/1ms |
| Left or Right Hand | Right Hand |
| DPI | 12000 dpi |
| PTFE Mouse Feet | No |
| Vertical | No |
| Connection | Bluetooth, USB, Radio (RF) |
| Sensor | Optical |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .