Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Lowest price for Bosch SMS4EMI06E is £867.98. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Bosch SMS4EMI06E |
| Brand | Bosch |
Type | |
| Placement | Built Under |
Product Properties | |
| Noise Level Class | B |
| Energy Class | B |
| Noise Level | 42 dB |
| Cord Length | 175.0 cm |
| No. of Programs | 6 |
| Colour | Stainless Steel |
Power Supply | |
| Max Power (Input) | 2400 W |
Energy Facts | |
| Energy Consumption per 100 Cycles | 65.0 kW/h |
Water Consumption | |
| Water Consumption per Cycle | 9.0 L |
Power Source | |
| Voltage | 230.0 V |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2023-10-17 |
Features | |
|---|---|
| Placement of Cutlery | Cutlery Basket |
| Place Settings | 14 pcs |
| Features | Features Quieter Machine, Height Adjustable Trays, Hygiene Program, Half Load, Display, Delayed Start, Intensive Zone |
| Height Adjustable Trays/baskets | Heigth Adjustable Upper tray/basket, VarioFlex |
| Aqua Protection | Aqua Sensor |
| Temperature Settings | 60 °C, 70 °C, 45 °C, 50 °C, 65 °C, 55 °C |
Measures | |
| Weight | 52.1 kg |
| Standard Width | 60 cm |
| Width | 60.0 cm |
| Depth | 60.0 cm |
| Height | 84.5 cm |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .