Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

This tower computer has a fast SSD hard drive. This could be just the thing you're looking for for your home office.
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
*Pay in 24 installments with Klarna, APR 21.90%: Borrowing more than you can afford, or paying late, may make it harder to get credit in the future. Credit subject to status. 18+. UK residents only. A downpayment of 10% or higher may be required. Klarna Financing has a representative 21.9% APR (fixed). Representative example: 21.9% APR representative based on a loan amount of £1200 repayable over 24 months at an interest rate of 21.9% p.a. (Fixed). 23 monthly payments of £61.06 and last payment of £55.01. Total amount payable of £1,463.39. Total charge for credit £263.39. Minimum and maximum purchase amount £250 - £10,000. Lender: Klarna Financial Services UK Limited (nr 14290857). T&Cs apply. Pay in 3: Klarna’s Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. T&Cs and late fees apply.
Advertisement
Lowest price for HP Victus 15L TG02-0035na is £916.99. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
En praktisk sak med stationära datorer är att de är lätta att uppgradera eller byta komponenter på, något som kan vara lite knepigt med bärbara datorer. De är också generellt sett billigare.
To elevate the performance, the processor has been equipped with six cores to handle a heavier workload. The RAM memory is of the DDR4 type, a standard which was released in 2014. This is not the most recent generation of DDR memory (DDR5 was released in 2020), but depending on what you want to use your computer for, it could still cope well enough.
This product is highly popular on our site. The current lowest price is £917, but make sure to compare a few merchants to get the best deal for you.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | HP Victus 15L TG02-0035na |
| Brand | HP |
Product Properties | |
| Windows Version | Windows 11 Home |
| Type | Tower |
| Colour | Black |
| Optical Drive | No |
| Operating System | Windows |
Connections | |
| No. of USB-C | 1 pcs |
| Connections | USB-C, RJ45 (LAN), USB-A |
| No. of USB-A | 4 pcs |
| No. of RJ45 (LAN) | 1 pcs |
| Memory Card Reader | No |
Display | |
| Touchscreen | No |
| Monitor | No |
Memory | |
| RAM | 8 GB |
| Memory Type | DDR4 |
Storage | |
| SSD Size | 512 GB |
| Number of Slots (Total) | 1 |
| Hard Drive | SSD |
Power Supply | |
| PSU Power | 350 W |
Processor | |
|---|---|
| Processor Model | 5600G |
| Processor Cores | 6 |
| Processor Model | 5600G |
| Processor | AMD Ryzen 5 |
| Processor Speed | 3.9 GHz |
Graphics | |
| Graphics Card Nvidia | Geforce RTX 3050 |
| Graphics Memory | 8 GB |
Wireless | |
| Wi-Fi Standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Wi-Fi | Yes |
| Bluetooth Version | 5.0 |
| Bluetooth | Yes |
Audio | |
| Sound Card | Yes |
Measures | |
| Weight | 6.31 kg |
| Width | 15.5 cm |
| Depth | 29.73 cm |
| Height | 33.7 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2023-09-16 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .