Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Lowest price for Microsoft Surface Pro Copilot is £1,657.48. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Microsoft Surface Pro Copilot |
| Brand | Microsoft |
Series | |
| Series | Microsoft Surface Pro |
Product Properties | |
| Release Year | 2025 |
| Colour | Black |
| Manufacturer Colour | Black |
| Screen Size | 12.0 " |
| OS Version | Windows 11 Pro |
| Operating System | Windows |
Camera | |
| Camera Resolution | 10.0 MP |
| No. of Back Cameras | 1 |
| Telephoto Camera | No |
| No. of Front Cameras | 1 |
| Ultra-Wide Angle Camera | No |
Features | |
| Fingerprint Reader | No |
| Water Resistant | No |
| Keyboard Included | No |
| Facial Recognition | No |
Connections | |
| USB Version | Thunderbolt 4, DisplayPort Alt Mode |
| Connections | 3.5 mm Jack, USB-C, Thunderbolt, HDMI |
| No. of USB-C | 2 pcs |
| Memory Card Reader | No |
Memory | |
| RAM | 16 GB |
Storage | |
| Storage Capacity | 256 GB |
Display | |
|---|---|
| Screen Resolution | 2880x1920 |
| Pixel Density (PPI) | 267 |
| Refresh Rate | 120Hz |
| Active Digitizer (Stylus pen) | No |
| Screen Type | OLED |
Wireless | |
| Bluetooth | Yes |
| Wi-Fi Standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| WiDi | No |
| NFC | No |
| Bluetooth Version | 5.4 |
| Wi-Fi Direct | No |
| Wi-Fi | Yes |
| Mobile Networks | No |
Processor | |
| Processor Cores | Octa Core |
Power Source | |
| Battery Technology | Li-Ion |
| Battery Life | 14.0 h |
Measures | |
| Depth | 9.3 mm |
| Width | 287.0 mm |
| Weight | 872.0 g |
| Height | 209.0 mm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2025-03-05 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .