Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

This Bluetooth speaker from Transparent is portable, so you can take your favourite music with you wherever you go. The wireless communication uses Bluetooth to ensure a fast pairi
*Pay in 24 installments with Klarna, APR 21.90%: Borrowing more than you can afford, or paying late, may make it harder to get credit in the future. Credit subject to status. 18+. UK residents only. A downpayment of 10% or higher may be required. Klarna Financing has a representative 21.9% APR (fixed). Representative example: 21.9% APR representative based on a loan amount of £1200 repayable over 24 months at an interest rate of 21.9% p.a. (Fixed). 23 monthly payments of £61.06 and last payment of £55.01. Total amount payable of £1,463.39. Total charge for credit £263.39. Minimum and maximum purchase amount £250 - £10,000. Lender: Klarna Financial Services UK Limited (nr 14290857). T&Cs apply. Pay in 3: Klarna’s Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. T&Cs and late fees apply.
Advertisement
Lowest price for Transparent Light Speaker is £270.00. This is currently the cheapest offer among 4 stores.
Transparent Transparent Light Speaker is a Bluetooth speaker that fulfills many needs. With a Bluetooth speaker, your music is never far away, and your phone becomes a convenient remote. With the rechargeable battery you never have to worry too much about the power supply.
This smaller but nimble speaker is best suited for smaller homes or spaces. It has buttons to control your music. With this wireless speaker, you can connect and stream music from your phone, for example. You can access any podcast you have on your device.
As you can see, Transparent Light Speaker is a speaker with many great features. Transparent Light Speaker has a current lowest price of £270. The price is less than average for this category, which makes this speaker a good purchase. If this speaker has the features you need, you'll surely be satisfied with it.
Product | |
|---|---|
| Product name | Transparent Light Speaker |
| Brand | Transparent |
| Type | Bluetooth Speakers |
Type | |
| Portable | Yes |
Product Properties | |
| Colour | Black, Transparent |
| IP-Class | IPX2 |
Audio Features | |
| Frequency Response (min) | 60.0 Hz |
| Frequency Response (max) | 18000.0 Hz |
Features | |
| Physical Buttons | Volume, Play & Pause |
| Multiroom | No |
| App Control | No |
| Smart Speaker | No |
Connections | |
| Type of USB (not power supply) | USB C |
| Connections | 3.5 mm Jack |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2022-09-26 |
Wireless | |
|---|---|
| Bluetooth Version | 5.0 |
| Chromecast for Audio | No |
| Bluetooth | Yes |
| AirPlay 2 | No |
| Wi-Fi | No |
| Spotify Connect | No |
| AirPlay | No |
Power Source | |
| Battery Technology | Li-Ion |
| Power Source | Battery |
| Battery Life | 10.0 h |
Measures | |
| Weight | 0.6 kg |
| Height | 16.0 cm |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .