Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Lowest price for LG XBOOM RNC7 is £212.98. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | LG XBOOM RNC7 |
| Brand | LG |
| Type | Bluetooth Speakers |
Type | |
| Portable | Yes |
Product Properties | |
| No. of Speakers | 1 pcs |
| Colour | Black |
Features | |
| Features | Display, Built-in Microphone, Remote Control |
| Physical Buttons | Skip Song, Volume, Play & Pause |
| Radio | DAB+, FM |
| Multiroom | No |
| App Control | Yes |
| Suited for Height Channels | No |
Connections | |
| Memory Card Reader | No |
| Type of USB (not power supply) | USB A |
| Connections | USB-A, 6.3 mm Jack, Optical S/PDIF |
Wireless | |
|---|---|
| Bluetooth Codec | SBC, AAC |
| Chromecast for Audio | No |
| NFC | No |
| Bluetooth | Yes |
| AirPlay 2 | No |
| Spotify Connect | No |
| AirPlay | No |
Power Source | |
| Power Source | AC Mains |
Measures | |
| Weight | 16.0 kg |
| Height | 78.5 cm |
| Depth | 34.4 cm |
| Width | 33.0 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2023-10-17 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .