Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Divoom brings you a portable Bluetooth speaker with great flexibility. Supports Bluetooth, so you can easily pair it with your device.
*Pay in 24 installments with Klarna, APR 21.90%: Borrowing more than you can afford, or paying late, may make it harder to get credit in the future. Credit subject to status. 18+. UK residents only. A downpayment of 10% or higher may be required. Klarna Financing has a representative 21.9% APR (fixed). Representative example: 21.9% APR representative based on a loan amount of £1200 repayable over 24 months at an interest rate of 21.9% p.a. (Fixed). 23 monthly payments of £61.06 and last payment of £55.01. Total amount payable of £1,463.39. Total charge for credit £263.39. Minimum and maximum purchase amount £250 - £10,000. Lender: Klarna Financial Services UK Limited (nr 14290857). T&Cs apply. Pay in 3: Klarna’s Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. T&Cs and late fees apply.
Advertisement
Lowest price for Divoom Ditoo is £66.47. This is currently the cheapest offer among 2 stores.
Divoom Ditoo from Divoom could be the perfect Bluetooth speaker for your home. With the rechargeable battery you never have to worry too much about the power supply. Thanks to the Bluetooth connection you can control music and volume with your phone. A super-easy way to access a ton of music.
Divoom Ditoo is an all-in-one speaker that might work best in smaller spaces, but it will surely work fine on larger rooms as well. It has a built-in amplifier, so gone are the days of bulky sound equipment. It has never been easier to access tons of music or podcasts. Connect this wireless speaker to your phone or tablet and start streaming.
As you can see, there are many good things to say about Divoom Ditoo. Divoom Ditoo has a current lowest price of £66. The price is less than average for this category, which makes this speaker a good purchase. If this speaker has the features you need, you'll surely be satisfied with it.
Product | |
|---|---|
| Product name | Divoom Ditoo |
| Brand | Divoom |
| Type | Bluetooth Speakers |
Type | |
| Portable | Yes |
Product Properties | |
| Colour | Blue, Green, Black, White, Pink |
Audio Features | |
| Frequency Response (min) | 80.0 Hz |
| Speaker Output (RMS) | 10.0 W |
| Frequency Response (max) | 20000.0 Hz |
Features | |
| Features | Display |
| Multiroom | No |
| App Control | Yes |
| Smart Speaker | No |
Power Source | |
| Power Source | Battery |
| Battery Life | 8.0 h |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2020-10-07 |
Wireless | |
|---|---|
| Bluetooth Version | 5.0 |
| Chromecast for Audio | No |
| Bluetooth | Yes |
| Wireless Range | 10.0 m |
| AirPlay 2 | No |
| Wi-Fi | No |
| Spotify Connect | No |
| AirPlay | No |
Measures | |
| Weight | 0.5 kg |
| Height | 12.1 cm |
| Depth | 11.4 cm |
| Width | 9.0 cm |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .