Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers
*Pay in 24 installments with Klarna, APR 21.90%: Borrowing more than you can afford, or paying late, may make it harder to get credit in the future. Credit subject to status. 18+. UK residents only. A downpayment of 10% or higher may be required. Klarna Financing has a representative 21.9% APR (fixed). Representative example: 21.9% APR representative based on a loan amount of £1200 repayable over 24 months at an interest rate of 21.9% p.a. (Fixed). 23 monthly payments of £61.06 and last payment of £55.01. Total amount payable of £1,463.39. Total charge for credit £263.39. Minimum and maximum purchase amount £250 - £10,000. Lender: Klarna Financial Services UK Limited (nr 14290857). T&Cs apply. Pay in 3: Klarna’s Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. T&Cs and late fees apply.
Advertisement
Lowest price for Microsoft Surface Laptop 5 is £699.00. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Microsoft Surface Laptop 5 |
| Brand | Microsoft |
Product Properties | |
| Series | Microsoft Surface |
| Colour | Silver |
| Screen Size | 15.0 " |
| Operating System | Windows |
| Windows Version | Windows 11 Home |
| Brightness (Nits) | 400.0 cd/m2 |
Picture | |
| Aspect Ratio | 3:2 |
Camera | |
| Webcam Resolution | 720p (HD Ready) |
| Webcam | Yes |
Features | |
| TPM 2.0 | Yes |
| Fingerprint Reader | No |
| Convertible/Hybrid | No |
Connections | |
| Connections | USB-A, 3.5 mm Jack |
| No. of USB-A | 1 pcs |
Display | |
| Screen Resolution | 2496x1664 |
| Touchscreen | Yes |
| Screen Surface | Glossy |
Material | |
| Material | Aluminium, Metal |
Storage | |
| Hard Drive Type | SSD |
| SSD Size | 256 GB |
Memory | |
|---|---|
| RAM | 8 GB |
| Memory Type | LPDDR5 |
Wireless | |
| Bluetooth Version | 5.1 |
| Mobile Networks | No |
| Wi-Fi Standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| SIM-Card Slot | No |
Processor | |
| Processor Model | 1255U |
| Processor | Intel Core i7 |
| Processor Model | 1255U, 1355U |
| Processor Cores | 10 |
Graphics | |
| Graphics Card Intel | Iris Xe Graphic |
Power Source | |
| Battery Life | 17.0 h |
| Battery Technology | Li-Ion |
Measures | |
| Height | 1.5 cm |
| Depth | 24.4 cm |
| Width | 34.0 cm |
| Weight | 1.6 kg |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2022-11-16 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .