Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

With 1 TB of storage, this is a good hard drive if you need a larger storage unit. The rotation speed is 7200 rpm.
Try flexible payments with
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Prices do not include shipping costs. Right now, there are no retailers selling HP 659337-S21 1TB, so the data shown are historical prices.
This internal hard drive from HP might be able to replace your old storage unit. The rotation speed on this particular model is 7200 rpm. A higher rotation speed means higher performance. This hard drive is a so-called HDD drive, which are often seen as reasonably priced considering the high storage capacity.
HDD is a conventional type of hard drive and a perfect way of expanding the storage on your computer. The storage capacity is 1 TB and the form factor for this model is 3.5".
In short, this product has a lot of things going for it. The current lowest price is £, but make sure to compare a few merchants to get the best deal for you.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | HP 659337-S21 1TB |
| Brand | HP |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2022-03-08 |
Product Properties | |
|---|---|
| Size | 1000 GB |
| RPM | 7200 rpm |
| Type | HDD |
| Interface | S-ATA, S-ATA 6Gb/s |
| Placement | Internal |
| Form Factor | 3.5" |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .