Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers
Lowest price for Joie Every Stage R129 Moss is £212.98. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Product | |
|---|---|
| Product name | Joie Every Stage R129 Moss |
| Brand | Joie |
| Type | Child Seats |
Measures | |
| Width | 48.2 cm |
| Depth | 54.0 cm |
| Weight | 8.7 kg |
| Height | 86.8 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2025-07-23 |
Product Properties | |
|---|---|
| User height (max) | 145 cm |
| Direction | Rear, Front |
| Safety Standards | i-Size, UN R129 |
| Colour | Green |
| User height (min) | 16 " |
| Type of Belt | 5-Points |
| User height (min) | 40 cm |
| User Weight (Max) | 36.0 kg |
| Mounting Option | Seat Belt |
| Features | Side Impact Protection (ASIP), Adjustable Head Rest |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .