Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Air Purifier, Max. Operating area: 60m², Silent (48 dB)
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Lowest price for Stadler Form George is -. This is currently the cheapest offer among 2 stores.
Product | |
|---|---|
| Product name | Stadler Form George |
| Brand | Stadler Form |
| Type | Air Purifier |
Type | |
| Filter Included | No |
Energy Facts | |
| Energy Consumtion | 23 W |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2020-07-10 |
Product Properties | |
|---|---|
| Functions | Humidification, Air Purification |
| Water Tank Capacity | 3.2 L |
| Features | Washable Filter, Water Tank |
| Noise Level (max) | 48 dB |
| Operating Area (m²) | 60.0 m² |
Measures | |
| Weight | 5.1 kg |
| Width | 31.5 cm |
| Depth | 21.5 cm |
| Height | 41.8 cm |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .