• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Chopard Love EdP 100ml
-61%

Chopard Love EdP 100ml

Compare
This 100-ml packaging is small enough for you to bring in your carry-on on a plane. Whether you're going to work or a formal gathering, this Chopard eau de parfum might be the thin

·

Popularity

6243

in

Eau de Parfum
From 3 payments of £16.65/mo. with
30 ml£22.90
50 ml£47.33
100 ml£49.95
AD

From Cosmetify

Chopard Love Eau De Parfum 100ml

Free shipping, 3-4 days
£54.05

Perfume Click

Chopard Love Eau De Parfum 100ml

Lowest price

·£2.95 shipping, 2-4 days
£49.95

Advertisement

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Valentino Donna Born In Roma EdP 50ml
100+
100+ watching
Valentino Donna Born In Roma EdP 50ml
£65.50
£1,310.00/L
Gucci Intense Oud EdP 90ml
50+
50+ watching
Gucci Intense Oud EdP 90ml
£74.90
£832.22/L
Tom Ford Ombré Leather EdP 100ml
100+
100+ watching
Tom Ford Ombré Leather EdP 100ml
£119.75
£1,197.50/L
Yves Saint Laurent Black Opium EdP 90ml
100+
100+ watching
Yves Saint Laurent Black Opium EdP 90ml
£79.70
£885.56/L
Lancôme La Vie Est Belle EdP 100ml
100+
100+ watching
Lancôme La Vie Est Belle EdP 100ml
£72.95
£729.50/L
Yves Saint Laurent Libre EdP 50ml
100+
100+ watching
Yves Saint Laurent Libre EdP 50ml
£68.65
£1,373.00/L
Prada Paradoxe EdP 90ml
Prada Paradoxe EdP 90ml
£94.71
£1,052.33/L

Product details

Lowest price for Chopard Love EdP 100ml is £49.95. This is currently the cheapest offer among 8 stores.

It might be difficult to know which perfume to use and for which occasions. There is a huge selection of products on the market right now, but if you look hard enough and read up on the options, we're sure you'll find something that'll suit you.

  • For women
  • Eau de parfum
  • Nimble 100 ml bottle
  • Made by Chopard

This Chopard women's fragrance is of the type EdP. An eau de parfum is a fragrance that will last you well through the day, while still being less concentrated and thus more delicate than a regular parfum. It could be a good alternative if you want something light without having to put on more during the day.

If you are at all conscious about putting a bottle of fragrance in your checked bag, then you might want to consider this one. It's small enough to be allowed to go in your carry-on.

You can compare prices on this product here on PriceRunner and at the moment the lowest price is £50. If we compare the price of this fragrance with the rest of the category we will find that it is below average, which makes Love EdP 100ml a good purchase.

Compare:

Features

Product

Product nameChopard Love EdP 100ml
BrandChopard
TypeEau de Parfum

Additional Info

Created at PriceRunner2021-03-26

Product Properties

GenderFemale
Volume100.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.