• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Police Legend for Man EdP 30ml
Trending

Police Legend for Man EdP 30ml

Compare
This 30-ml packaging is small enough for you to bring in your carry-on on a plane. Whether you're going to work or a formal gathering, this Police EdP might be the thing for you.

·

Popularity

11344

in

Eau de Parfum
From 3 payments of £4.80/mo. with
30 ml£14.41
50 ml£22.95
100 ml£14.68

The Fragrance Counter

Police Legend for Men Eau De Parfum 30ml
£19.95

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Gucci Intense Oud EdP 90ml
50+
50+ watching
Gucci Intense Oud EdP 90ml
£74.90
£832.22/L
Creed Aventus EdP 100ml
200+
200+ watching
Creed Aventus EdP 100ml
£248
£2,480.00/L
Montblanc Explorer EdP 100ml
100+
100+ watching
Montblanc Explorer EdP 100ml
£43.95
£439.50/L
Armani Stronger With You Intensely EdP 50ml
200+
200+ watching
Armani Stronger With You Intensely EdP 50ml
£64
£1,280.00/L
Tom Ford Ombré Leather EdP 100ml
100+
100+ watching
Tom Ford Ombré Leather EdP 100ml
£119.75
£1,197.50/L
Emporio Armani Stronger with You Intensely EdP 50ml
Emporio Armani Stronger with You Intensely EdP 50ml
£47.73
£954.60/L
Afnan Supremacy Collector's Edition EdP 100ml
50+
50+ watching
Afnan Supremacy Collector's Edition EdP 100ml
£47.99
£479.90/L

Product details

Lowest price for Police Legend for Man EdP 30ml is £19.95. This is currently the cheapest offer among 3 stores.

It might be difficult to know which perfume to use and for which occasions. There is a huge selection of products on the market right now, but if you look hard enough and read up on the options, we're sure you'll find something that'll suit you.

  • Nimble 30 ml bottle
  • Made by Police
  • For men
  • Eau de parfum

If you find regular parfums to be a bit too much, then you might want to consider an eau de parfum. While the names might be confusingly similar, the difference is that an eau de parfum has a lower perfume oil concentration.

The packing only holds 30 ml of fragrance. This could be an advantage, however, since you can bring it on your carry-on on a plane instead of putting it in your checked bag.

In our price listing you can get quick overview of the different prices and right now Legend for Man EdP 30ml has a lowest price of £14. The price of this fragrance is below average for the category, so if it has the features your'e looking for it could be a great purchase.

Compare:

Features

Product

Product namePolice Legend for Man EdP 30ml
BrandPolice
TypeEau de Parfum

Additional Info

Created at PriceRunner2017-10-06

Product Properties

Target GroupMan
Volume30.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.