• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Police Legend for Man EdP 100ml

Police Legend for Man EdP 100ml

Compare
This particular fragrance is first and foremost aimed towards men. Whether you're going to work or a formal gathering, this Police EdP might be the thing for you.

·

Popularity

3393

in

Eau de Parfum
From 3 payments of £4.89/mo. with
30 ml£14.41
50 ml£22.95
100 ml£14.68
AD

From Cosmetify

Police The Legendary Scent Eau De Parfum 100ml

£2.95 shipping, 3-5 days
£14.68

Cosmetify

Police The Legendary Scent Eau De Parfum 100ml

Lowest price

·£2.95 shipping, 3-5 days
£14.68

Advertisement

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Gucci Intense Oud EdP 90ml
50+
50+ watching
Gucci Intense Oud EdP 90ml
£74.90
£832.22/L
Creed Aventus EdP 100ml
200+
200+ watching
Creed Aventus EdP 100ml
£249.99
£2,499.90/L
Montblanc Explorer EdP 100ml
100+
100+ watching
Montblanc Explorer EdP 100ml
£43.95
£439.50/L
Armani Stronger With You Intensely EdP 50ml
200+
200+ watching
Armani Stronger With You Intensely EdP 50ml
£64
£1,280.00/L
Tom Ford Ombré Leather EdP 100ml
100+
100+ watching
Tom Ford Ombré Leather EdP 100ml
£119.75
£1,197.50/L
Emporio Armani Stronger with You Intensely EdP 50ml
Emporio Armani Stronger with You Intensely EdP 50ml
£47.73
£954.60/L
Dior Sauvage EdP 60 ml 60ml
100+
100+ watching
Dior Sauvage EdP 60 ml 60ml
£75.65
£1,260.83/L

Product details

Lowest price for Police Legend for Man EdP 100ml is £14.68. This is currently the cheapest offer among 11 stores.

While you could think that perfumes only should be worn in more formal social gatherings, there are many occasions where it could be appropriate, for example at work or in your everyday routine when you want that little extra something.

  • Made by Police
  • Compact 100 ml bottle
  • For men
  • Eau de parfum

The packing only holds 100 ml of fragrance. This could be an advantage, however, since you can bring it on your carry-on on a plane instead of putting it in your checked bag.

This is a men's fragrance from Police, an eau de parfum. Not to be confused with regular parfums, an eau de parfum has a lower concentration of perfume oils and is, therefore, a bit more delicate and light. That being said, it should still last most of the day before wearing off.

If we compare average prices for all products in this category, then this fragrance has a price which is below average, which might suit those on a budget. You can compare prices on this product here on PriceRunner and at the moment the lowest price is £15.

Compare:

Features

Product

Product namePolice Legend for Man EdP 100ml
BrandPolice
TypeEau de Parfum

Additional Info

Created at PriceRunner2020-01-17

Product Properties

GenderMale
Volume100.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.