Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

This coffee brewer has the capacity to make up to 10 cups. This model fits perfectly on most kitchen counters. It's very uncomplicated in its design and easy to use.
*Pay in 24 installments with Klarna, APR 21.90%: Borrowing more than you can afford, or paying late, may make it harder to get credit in the future. Credit subject to status. 18+. UK residents only. A downpayment of 10% or higher may be required. Klarna Financing has a representative 21.9% APR (fixed). Representative example: 21.9% APR representative based on a loan amount of £1200 repayable over 24 months at an interest rate of 21.9% p.a. (Fixed). 23 monthly payments of £61.06 and last payment of £55.01. Total amount payable of £1,463.39. Total charge for credit £263.39. Minimum and maximum purchase amount £250 - £10,000. Lender: Klarna Financial Services UK Limited (nr 14290857). T&Cs apply. Pay in 3: Klarna’s Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. T&Cs and late fees apply.
Advertisement
Advertisement
Lowest price for De'Longhi ICM15210 is £34.35. This is currently the cheapest offer among 7 stores.
It's such a nice feeling to make coffee in a new coffee machine. Today, there are many different coffee makers available, such as pour overs, cold brewers or espresso machines. ICM15210 is a coffee machine with a capacity to make up to ten cups of coffee.
This type of brewer, a so-called drip brewer, is user-friendly and you can find models in all price ranges. This brewer is equipped with a drip stop, so you can enjoy a cup of coffee before the brewing is completed.
This is a very classic model of coffee machine that you can place wherever you want in the kitchen. This coffee machine has a water tank with a capacity of 1,3 litres.
This is one of the most popular coffee machines on PriceRunner and currently it has a lowest price of £34. The price is below average for the category, which makes this coffee maker an affordable purchase.
Product | |
|---|---|
| Product name | De'Longhi ICM15210 |
| Brand | De'Longhi |
| Type | Coffee Brewers |
Product Properties | |
| Type of Coffee Pot | Glass Pot |
| No. of Brewing Pots Included | 1 pcs |
| Features | Drip Tray |
| Functions | Automatic Shutdown |
| Colour | Black |
| Integrated Coffee Grinder | No |
| Capacity | 1.25 L |
| Capacity (cups) | 10 Cups |
Features | |
|---|---|
| App Control | No |
Material | |
| Material | Plastic |
Power Source | |
| Power | 900 W |
Measures | |
| Weight | 1.7 kg |
| Height | 12.7 cm |
| Width | 8.08 cm |
| Depth | 8.86 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2012-11-06 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .