Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

This freestanding fridge freezer has the fridge underneath and the freezer on top. It is 47.9 centimetres wide.
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Lowest price for Montpellier MAB2035K is £182.00. This is currently the cheapest offer among 2 stores.
This model is freestanding and has the freezer mounted on top of the fridge. This type of fridge freezer tends to have a smaller fridge, but if you only need space for the essentials then this should do fine. Width-wise, this fridge freezer measures 47.9 centimetres.
Before you spent your hard-earned money on a new fridge freezer, make sure that it will fit. To have to send such a big thin back or have to rebuild your kitchen because it won't fit should be avoided if possible. This particular model is 85 cm high, 48 cm wide and 50 cm deep.
As you can see, Montpellier Montpellier MAB2035K Black, Blue, Red is a very good fridge freezer with many handy features. In the category fridge freezers this is currently one of the most popular and sought-after models on PriceRunner and today Montpellier MAB2035K Black, Blue, Red costs £182. The price is below average for the category, which makes this model a good purchase.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Montpellier MAB2035K |
| Brand | Montpellier |
Product Properties | |
| Placement | Freestanding |
| Ice/Water Dispenser | None |
| Colour | Blue, Black, Red |
Design | |
| Composition | Freezer above Fridge |
Measures | |
|---|---|
| Width | 47.9 cm |
| Depth | 49.5 cm |
| Height | 84.5 cm |
| Weight | 23.0 kg |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2021-05-31 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .