Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Freestanding, Fridge above Freezer, 198L/71L, Width: 55cm
Lowest price for Gorenje G200 RK4182PW4 is £698.98. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Gorenje G200 RK4182PW4 |
| Brand | Gorenje |
Product Properties | |
| Freeze Capacity | 3.2 kg |
| Noise Level Class | C |
| Features | Manual Defrosting, LED Lightning, Light Fridge, Glass Shelves, Height Adjustable Feets, Egg Rack |
| Fridge Volume | 198.0 L |
| Energy Class | E |
| Placement | Freestanding |
| Noise Level | 39 dB |
| Freezer Volume | 71.0 L |
| Climate Class | ST, N |
| Energy Consumption (kWh/year) | 210.0 |
| Colour | White |
Power Supply | |
| Max Power (Input) | 90 W |
Power Source | |
| Voltage | 230.0 V |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2020-08-14 |
Design | |
|---|---|
| Rehingable Door | Yes |
| Door Opening | Rehingeable |
| Composition | Fridge above Freezer |
| Fridge Shelves/Boxes | 5 pcs |
| Freezer Shelves/Boxes | 3 pcs |
| Fridge Door Shelves | 4 pcs |
Technical Specifications | |
| Freezer Star Rating | 4 |
| Power Failure Autonomy | 11.0 h |
| Number of Compressors | 1 |
Measures | |
| Width | 55.0 cm |
| Depth | 55.7 cm |
| Height | 180.0 cm |
| Weight | 53.0 kg |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .