Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Multi Cooker, Display, Dishwasher Safe, Keep Warm Function, Non-stick, Timer, Automatic Shutdown, 4.8L
Try flexible payments with
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Prices do not include shipping costs. Right now, there are no retailers selling Drew & Cole Clever Chef Pro 4.8L, so the data shown are historical prices.
Product | |
|---|---|
| Product name | Drew & Cole Clever Chef Pro 4.8L |
| Brand | Drew & Cole |
| Type | Multi Cookers |
Product Properties | |
| Functions | Automatic Shutdown, Timer, Keep Warm Function, Non-stick, Dishwasher Safe, Display |
| Colour | Black |
| Shape | Round |
| Multi Cooker Functions | Slow Cooking, Sauté, Steam Cooking |
| No. of Programs | 50 |
| Volume | 4.8 L |
Power Source | |
|---|---|
| Power | 1000 W |
Measures | |
| Depth | 33.2 cm |
| Height | 33.4 cm |
| Cord Length | 1.2 m |
| Weight | 5.0 kg |
| Width | 29.4 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2022-11-19 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .