Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Lowest price for Varo POWP4010 is £105.48. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Product | |
|---|---|
| Product name | Varo POWP4010 |
| Brand | Varo |
| Type | Circular Saws |
Product Properties | |
| No Load Speed | 5500 rpm |
| Power Input | 1300 W |
Features | |
| Capacity Wood (max) | 65.0 mm |
| Included Accessories | Saw Blade |
| Blade Bore | 20.0 mm |
Power Source | |
| Power Source | AC Mains |
| Voltage | 240.0 V |
Measures | |
|---|---|
| Length | 360.0 mm |
| Height | 270.0 mm |
| Cable Length | 4.0 m |
| Weight | 6.4 kg |
| Width | 265.0 mm |
| Blade Diameter | 190.0 mm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2020-09-28 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .